Dallime mes rishikimeve të "Anastasi IV"

37 bytes removed ,  5 vjet më parë
përmirësime teknike, zëvendësova: Korrik → korrik (4) duke përdorur AWB
v (rregullim sintakse)
(përmirësime teknike, zëvendësova: Korrik → korrik (4) duke përdorur AWB)
| legjenda =
| titulli = papa i 168 i Kishës Katolike
| nëntitulli = [[12 Korrik|12 korrik]] [[1153]]
| stema =
| zgjedhja = [[9 Korrik|9 korrik]] [[1153]]
| shugurimi peshkopal =
| shenjtërimi =
| firma =
}}
'''Papa Anastasi IV''' (Corrado l. [[1073]] afërsisht, [[Roma]] - v. [[3 dhjetor]] [[1154]], [[Roma]]) ishte [[Lista e papëve|papa i 168 i Kishës Katolike]].<ref name="EdP">* {{en}} {{PAGENAME}} - [http://www.newadvent.org/cathen/12272b.htm Enciklopedia katolike e papëve]</ref> Shërbeu si papë që nga zgjedhja e tij më [[9 Korrik|9 korrik]] [[1153]] dhe deri më [[3 dhjetor]] [[1154]]. Paraardhës i tij ishte [[papa Eugjeni III]], ndërsa pasardhësi [[papa Adriani IV]].
 
== Shiko edhe ==
{{s-rel|ca}}
{{s-bef|before=[[papa Eugjeni III]]}}
{{s-ttl|title=Papë|years=[[9 Korrik|9 korrik]] [[1153]] – [[3 dhjetor]] [[1154]]}}
{{s-aft|after=[[papa Adriani IV]]}}
{{s-end}}
37.617

edits