Dallime mes rishikimeve të "Auvernja-Rona-Alpet"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
(Faqe e re: {{Rajon në Francë |Rajoni = Auvernia-Rhône-Alpes |Flamuri_figura = |Flamuri_artikulli = Flamuri |Stema_figura = |Stema_artikulli...)
 
vNo edit summary
}}
 
Fjala '''Auvernia-Rhône-Alpes''' ([[gjuha frënge|frëngjisht]]: ''Auvergne-Rhône-Alpes'', [[Gjuha oksitane|oksitanishtja]]: ''Auvèrnhe Ròse Aups'', [[arpitan]]: ''Ôvèrgne-Rôno-Ârpes'') rrjedh që nga koha e mesme, dhe në anën tjetër që nga krijimi i regjionit Françes në vitin [[2014]] me formimin e rajonet [[Auvernia]] dhe [[Rhône-Alpes]]. Regjioni kufizohet me [[Italia|Italinë]] si dhe me [[Zvicra|Zvicrën]].
 
{{Rajonet e Francës}}