Dallime mes rishikimeve të "Arabët"

102 bytes removed ,  5 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
vNo edit summary
Masat e ndermarra nga keta udheheqes te njohur ndere mysliman me titullin 'udheheqesat e drejtë', ofruan një mundesi dhe u krijua një bazament mjaft i fuqishem qe paskëtej në periudhat e mevonshme shteti islamo-arab te lulezonte dhe ndikimi i civilizimit islam te arrinte zenitin si p.sh periudha e dinastisë Emevite, Abasite etj.
 
Punoi Altjon Vakaj Pranoi Eneida Lusha
 
Lenda Hitori Tema Arabet Dt 21. 2. 2017
 
Projekt
 
== Referencat ==