Ndryshimi mes inspektimeve të "Meg Whitman"

250 bytes added ,  3 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
|net_worth = {{up}}US$2.8 billion (August 2017)<ref name="Forbes">{{cite web |url=https://www.forbes.com/profile/meg-whitman |title=Meg Whitman |publisher=[[Forbes]] |accessdate=August 20, 2017}}</ref>
}}
'''Margaret Cushing "Meg" Whitman''' (e lindur më 4 gusht të vitit 1956) është një ekzekutive amerikane e biznesit dhe aktiviste politike dhe donatore. Whitman aktualisht është Presidente dhe Shefe Ekzekutive e [[Hewlett Packard Enterprise]].