Dallime mes rishikimeve të "Epifora"

284 bytes added ,  4 vjet më parë
Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 46.217.201.154) dhe riktheu rishikimin 1668025 nga Flladimi
[redaktim i pashqyrtuar][Redaktim i kontrolluar]
No edit summary
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
(Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 46.217.201.154) dhe riktheu rishikimin 1668025 nga Flladimi)
{{Për përmirësim}}
FUCK THIS LANGUAGE. FUCK U ALL
 
'''''Epifora''''' vjen nga greqishtja epiphora - shtese.
Epifora është përsëritje e po atyre mjeteve ne fund te vargjeve a fjalive për t'u dhëne ngarkese emocionale.
Epifore quhet edhe vargu i fundit që shërben si mbyllje ose si refren pas çdo strofe.
 
Shembull:
Sytë e mi kane pare
Rrezellimin e vesës
''Dhe kane qare''.