Dallime mes rishikimeve të "Gllogjani (Deçan)"

ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
No edit summary
No edit summary
{{Infobox KS vendbanim
{{Fshat (Kosova)
|FshatiEmri = '''Gllogjan'''
|NofkaEmër_tjetër =
|Moto Lloji i vëndbanimit = Fshat
|Flamuri_figura = <!-- Pa ''Skeda:'' në fillim -->
|Flamuri_artikulli = <!-- p.sh: Flamuri i Prishtinës -->
|Stema_figura = <!-- Pa ''Skeda:'' në fillim -->
|Stema_artikulli = <!-- p.sh: Stema e Prishtinës -->
|Stema_gjerësia = <!-- p.sh: 50px -->
|Pamje = <!-- Pa ''Skeda:'' në fillim -->
|Përshkrimi i pamjes =
 
<!--Administrimi territorial-->
|Rajoni = [[Rajoni i GjakovësPejës|GjakovëPejë]]
|Komuna = [[Komuna e Deçanit|Deçan]]
|PrefiksiKryetari i Komunës =
|WebFaqjaPartia udhëheqëse =
 
<!--StatistikaSipërfaqja dhe TransportiDemografia -->
|LartësiaSipërfaqja =
|ThemelimiSipërfaqja urbane =
|Vendasit Sipërfaqja metropolitane =
|SipërfaqjaPopullsia =
|ZonaPopullsia_viti Kohore = [[Zona Kohore e Evropës Qendrore|ZKEQ]] ([[UTC+1]])= 2011
|OraDendësia Verore = [[Ora Verore e Evropës Qendrore|OVEQ]] ([[UTC+2]]) =
|Kodi Postal =
|Prefiksi =
|Targa e automjeteve =
 
<!--Demografia Të dhëna tjera-->
|PopullsiaVendasit = 984 =
|DendësiaThemelimi =
|Krahina =
|gjerësiaLartësia = 42.4090091508
|Kodi Postal =
|gjatësiaPrefiksi = 20.7487901
|Aeroporti =
|Targa e automjeteve =
|WebFaqja =
|E-Posta =
 
<!--Harta-->
|Harta_foto =
|Harta_foto_shënimipërshkrimi_harta =
|përshkrimi_hartaharta_gjerësi =
|CoordAddon =
 
<!--Koordinatat Mënyra #1-->
| gjer_g=42 | gjer_m= 30 | gjer_s= 26 | gjer_dr = N
| gjat_g=20 | gjat_m= 21 | gjat_s= 46 | gjat_dr = E
}}
<!--Koordinatat Mënyra #2-->
'''Gllogjan''' ([[Gjuha serbe|serbisht]]: ''Глођане/Glođane'') është një vendbanim në komunën e [[Komuna e Deçanit|Deçan]]it, [[Kosovë]].
|gjerësia = 42.4090091
<!-- == Gjeografia == -->
|gjatësia = 20.7487901
<!-- == Demografia == -->
<!-- == Ekonomia == -->
<!-- == Kultura == -->
<!-- == Historia == -->
<!-- == Shih dhe këtë == -->
<!-- == Burimet == -->
{{reflist}}
 
== Lidhje të jashtme ==
|WebFaqja =
*[http://www.fallingrain.com/world/KV/01/Gllogjan.html vendndodhja]
}}
'''Gllogjan''' ([[Gjuha serbe|serbisht]]: ''Глођане/Glođane'') është një vendbanim në komunën e [[Deçan]]it.
 
[[Kategoria:Fshatra në Kosovë]]
[[Kategoria:Cung]]
[[Kategoria:Fshatra në komunën e Deçanit]]
{{Komuna e Deçanit}}
{{KO-gjeo-cung}}