Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Kurioziteti123. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

CEE Spring 2016 Kosova Redakto

Pershendetje Kurioziteti123, sic keni mujt me pa, jeni njeri prej fituesve te gares Wikimedia CEE Spring 2016 Kosova. Urime!

Kemi pergatitur nje dhurate te vogel per ju.

Me mesazh privat na tregoni ju lutem emrin e plote, nje adrese emaili, numer telefoni dhe na tregoni nese mund ta terheqni dhuraten fizikisht ne Prishtine apo preferoni t'ua dergojme me poste. Na ate rast na tregoni adresen.

Ky proces mund te marr kohe deri javen tjeter.

Me nderime,

--Arianit (diskutimet) 8 qershor 2016 18:08 (CEST), ne emer te ekipit organizuesReply

Përshëndetje , Arianit , faleminderit tej mase prej jurisë për çmimin e ndarë. Kam dëshirë që dhuratën ta tërheq fizikisht , dhe të jem prezent së bashku me Planeti. A ke mundësi me kontaktu nëpërmjet facebookut https://www.facebook.com/LeoniReali , për datën e ndarjes së çmimeve.

P.s më fal për vonesen e leximit të mesazhit

Me respekt , Kurioziteti123

Koka11 Redakto

Veni rew kordinatat te fshati kokaj ishin gabim.. vendosa riktheje redaktimin te Kokaj(Inatoc sipas ertimit te vjeter 42°23′04.2″N 21°34′22.2″E / 42.384500°N 21.572833°E / 42.384500; 21.572833

Përshëndetje Përdoruesi:Koka11, falemnderit për korigjimin e Kordinatave. Në bazë të referencave që i posedon artikulli Kokaj, nuk do ta rikthejë në emërtimin e ashtuquajtur Inatoc. Nëse dëshiron të ndryshosh emërtimin vendos burime/referenca mbi emrin.

--Kurioziteti123 (diskutimet) 20 Janar 2018 16:21 (CEST)

Anketa e CEE Spring 2016 Redakto

 

Përshëndetje, pjesëmarrës i CEE Spring 2016! Organizatorët ndërkombëtar të garës kërkojnë nga ju të kompletoni anketën rreth garës. Është shumë e shkurtër. Kjo na jep neve disa statistika dhe na ndihmon që të bëjmë garën e ardhshme më të mirë. Ju lutem kompletoni anketën këtu: https://wikimedia.qualtrics.com/jfe/form/SV_eLP1PKZWjSpIi45 Best regards,
-- Ата via MassMessage 10 shtator 2016 15:28 (CEST)Reply

Mirësevini në Aventurën e Wikipedias! Redakto

 
Tung AeW! Jemi shumë të lumtur që dëshiruat të luani për të mësuar, si një mënyrë miqësore dhe argëtuese për t'u bërë pjesë e komunitetit dhe misionit tonë. Mendoj se këto lidhje mund të jenë të dobishme për ju gjersa po filloni.

-- 17:48, E mërkurë, prill 27, 2016 (UTC)

Mirësevini në Aventurën e Wikipedias! Redakto

 
Tung AeW! Jemi shumë të lumtur që dëshiruat të luani për të mësuar, si një mënyrë miqësore dhe argëtuese për t'u bërë pjesë e komunitetit dhe misionit tonë. Mendoj se këto lidhje mund të jenë të dobishme për ju gjersa po filloni.

-- 17:48, E mërkurë, prill 27, 2016 (UTC)

Psikoza Redakto

Si u be psikoza artikull i perkryer? Me trego kanditaduren? Tiimiii (diskutimet) 6 mars 2018 03:58 (CET)Reply

Përshëndetje, i kam kërkuar 4 administratorëve ta pranojnë si artikull i përkryer, artikullin Psikoza. Pasi nuk me kane kthyer pergjigje e kam bërë vetë, nuk kanë reaguar sepse artikulli është i përkryer. Ka strukturim mjaft të mirë është e rregulluar në aspektin gjuhësor dhe teknik, ka mbi 100 referenca, vetëm se nuk përmban shumë fotografi për atë nuk kam vepru pa i pyet administratorët. Me respekt ! --Kurioziteti123 (diskutimet) 12 mars 2018 15:42 (CET)Reply

Eshte perkthim i fjaleperfjalte, larg te qenet i perkryer - kaq per anen gjuhesore. Mos u bej vete zot e vete shkop Kurioziteti123: hem e perkthen vete, hem e shpall vete. --185.62.174.235 12 mars 2018 16:02 (CET)Reply
  • Nuk e kam përkthyer unë artikullin. Përkthim është ky, a ka qenë fjalë për fjalë apo jo. Le ta heqin pra administratorët. Duhet ta kuptosh thelbin e wikipedias e pastaj të flasësh. Nuk bëhet artikulli nga një person i vetëm. Por ne jemi mësuar kështu vetëm të kritikojmë e mos të punojmë asgjë,ashtu edhe ti qenke. Duhet të punosh shumë vetë, që të i kritikosh të tjerët . --Kurioziteti123 (diskutimet) 12 mars 2018 16:09 (CET)Reply

Faqet me ndryshime në pritje Redakto

Përshëndetje!

Ky është një mesazh gjysmë i automatizuar i dërguar te të gjithë personat që kanë veglat e kontrolluesit (duke përjashtuar administratorët). Kontrollimi është një privilegj i cili u jepet vullnetarëve, redaktimet e të cilëve kanë qenë të sakta dhe i kanë shërbyer komunitetit. Përveç privilegjit që t'u pranohen menjëherë redaktimet që bëjnë, kushdo që ka veglat e kontrolluesit ka gjithashtu përgjegjësinë për të kontrolluar redaktimet e të tjerëve. Kjo gjë mund të realizohet lehtësisht duke parë ndryshimet më të fundit me anë të një shtypjeje te butoni majtas që lexon Ndryshimet më të fundit. Një mënyrë tjetër për ta realizuar këtë gjë, është me anë të faqes këtu e cila gjendet te Faqet speciale. Faqja e mësipërme liston të gjitha faqet me ndryshime në pritje sipas kohës që ato janë kryer. Aktualisht, Wikipedia ka 148 kontrollues e megjithatë së shpejti do të kapim numrin e 500 faqeve me ndryshime në pritje nëse nuk fillohet kontrollimi masiv i tyre. Faqet me më shumë kohë në pritje kanë rreth 1 muaj aty. Nëse për 1 muaj bëhen rreth 500 faqe me ndryshime në pritje atëherë kuptohet që procesi i mirëmbajtes është një proces i cili duhet të jetë i vazhdueshëm pasi mund të dalë jashtë kontrollit me shpejtësi.


Ju lutem, ndihmoni të kontrollojmë ndryshimet në pritje dhe ç'është më e rëndësishmja, ndihmoni të ndërgjegjësojmë vullnetarët kontrollues në komunitetin tonë për privilegjet e përgjegjësitë që ata kanë. Konsideroni gjithashtu mundësinë e vendosjes së stampës {{Kontrollues topicon}} në faqen tuaj të përdoruesit për të treguar gjendjen tuaj si kontrollues si dhe për të bërë më të lehtë gjetjen dhe kontaktimin tuaj nga komuniteti në rast nevoje. Për çdo pyetje në lidhje me procesin e kontrollimit apo të vendosjes së stampës mos ngurroni të më shkruani në faqen time të diskutimeve. - Berishasinan (diskutimet) 24 maj 2019 16:03 (CEST)Reply