Dallime mes rishikimeve të "Vaganica"

2.268 bytes added ,  3 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Bot: Migrating interwiki links, now provided by Wikidata on d:q12749538)
{{Infobox KS vendbanim
'''Vaganica''' është një vendbanim në komunën e [[Mitrovica|Mitrovicës]], [[Kosovë]].
|Emri = '''Vaganicë'''
|Emër_tjetër =
|Lloji i vëndbanimit = Fshat
|Flamuri_figura = <!-- Pa ''Skeda:'' në fillim -->
|Flamuri_artikulli = <!-- p.sh: Flamuri i Prishtinës -->
|Stema_figura = <!-- Pa ''Skeda:'' në fillim -->
|Stema_artikulli = <!-- p.sh: Stema e Prishtinës -->
|Stema_gjerësia = <!-- p.sh: 50px -->
|Pamje = <!-- Pa ''Skeda:'' në fillim -->
|Përshkrimi i pamjes =
 
<!--Administrimi territorial-->
|Rajoni = [[Rajoni i Mitrovicës|Mitrovicë]]
|Komuna = [[Komuna e Mitrovicës|Mitrovicë]]
|Kryetari i Komunës =
|Partia udhëheqëse =
 
<!--Sipërfaqja dhe Demografia -->
|Sipërfaqja =
|Sipërfaqja urbane =
|Sipërfaqja metropolitane =
|Popullsia =
|Popullsia_viti = 2011
|Dendësia =
 
<!-- Të dhëna tjera-->
|Vendasit =
|Themelimi =
|Krahina =
|Lartësia = 571
|Kodi Postal =
|Prefiksi =
|Aeroporti =
|Targa e automjeteve =
|WebFaqja =
|E-Posta =
 
<!--Harta-->
|Harta_foto =
|përshkrimi_harta =
|harta_gjerësi =
|CoordAddon =
<!--Koordinatat Mënyra #1-->
| gjer_g=42 | gjer_m=50 | gjer_s=45 | gjer_dr = N
| gjat_g=20 | gjat_m=51 | gjat_s=18 | gjat_dr = E
}}
'''VaganicaVaganicë''' është një vendbanim në komunën e [[MitrovicaKomuna e Mitrovicës|Mitrovicës]], [[Kosovë]].
<!-- == Gjeografia == -->
<!-- == Demografia == -->
<!-- == Ekonomia == -->
<!-- == Kultura == -->
<!-- == Historia == -->
== Shih dhe këtë ==
* [[Lista e ardhacakëve - Mitrovicë]]
<!-- == Burimet == -->
{{reflist}}
 
== Lidhje të jashtme ==
*[http://www.fallingrain.com/world/KV/15/Vaganice.html vendndodhja]
 
[[Kategoria:Fshatra në Kosovë]]
[[Kategoria:Fshatra në komunën e Mitrovicës]]
{{Komuna e Mitrovicës}}
{{KO-gjeo-cung}}