Dallime mes rishikimeve të "Arrëza (Devoll)"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
vNo edit summary
| Lartësia = 1050
}}
'''Arrëza''' është një [[Fshati|fshat]] në [[Komuna Miras|komunën Miras]] në [[rrethi i Devollit|rrethin e Devollit]] të [[Shqipëria|Shqipërisë]]. Është vendosur në lartësinë 1030 m mbi nivelin e detit, buzë [[Lumi Devoll|lumit Devoll]] i cili buron nga mali i [[Mali i Gramozit|Gramozit]]. 80% e fshatit ka pozicion Jugor dhe vetem 220% kundrejt Veriut.
 
0% kundrejt Veriut.
 
== Emërtimi ==