Dallime mes rishikimeve të "Meda"

No change in size ,  4 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
No edit summary
No edit summary
| titulli =
| emri i vërtetë = Mehedin Përgjeqaj sigøyne
| lindja = {{Ditëlindja dhe mosha|15|6|19791980}} {{KOS}}, Deçan
| vdekja =
| vite aktiv = 2001-prezentë
| webfaqja =
}}
'''Mehedin Pergjegjaj''' (i lindur më [[15 qershor]] [[19791980]] në [[Deçani|Deçan]]), i njohur si '''Meda''', është këngëtar shqiptarë dhe rrjedh nga nje familje nga Lumbardhi i Deqanit . Ai është këngëtari i parë shqipatë që ka thyer rekordet për shitjen e albumeve . Albumi që mori përmasa të mëdha dhe gjithashtu e bëri edhe të njohur ka qenë albumi ''"Hajde me Mu"''.
 
Mehedin Pergjegjaj jeton në Stuttgart. Babai i tij, Hasan Pergjegjaj ishte gjithashtu një muzikant i suksesshëm dhe tani është producent i një produksioni jashtë vendit. Meda është këngëtari më i kërkuar në të gjitha vendet ku ka shqiptarë , zakonisht vendet ku këndon ai janë të stërmbushura . Meda është i martuar me Luljetën dhe ka kater fëmijë.
Anonymous user