Dallime mes rishikimeve të "Kreu i shtetit"

5 bytes removed ,  3 vjet më parë
Etiketa: përpunim burimi 2017
Etiketa: përpunim burimi 2017
 
President i Republikës së Kosovës mund të zgjedhet vetëm në dy mandate, çdo shtetas i Republikës së Kosovës, i cili e ka mbushur moshën 35 vjeçare.<ref>[http://www.kryeministri-ks.net/repository/docs/Kushtetuta.e.Republikes.se.Kosoves.pdf KUSHTETUTA E REPUBLIKËS SË KOSOVËS] – kryeministri-ks.net/</ref>
 
<br>
<br>
<br>
<br>
<br>== Shiko dhe ==
* [[Kryeministri]]
* [[Presidenti]]