Dallime mes rishikimeve të "Semej"

22 bytes removed ,  3 vjet më parë
v
Klima në Semey është me verë të nxehtë dhe dimër të ftohtë. Temperatura më e ulët ishte −48.6 °C u regjistrua në nëntor 1938, dhe temperatura më e lartë ishte 42.5 °C u regjistrua në gusht 2002.<ref name="pogoda">{{cite web
| archiveurl = https://web.archive.org/web/20161125144250/http://www.pogodaiklimat.ru/climate/36177.htm
| archivedate = 25 Novembernëntor 2016
| url = http://www.pogodaiklimat.ru/climate/36177.htm
| title = Weather and Climate - The Climate of Semipalatinsk (Semey)
| accessdate = 25 November 2016
| publisher = Weather and Climate (Погода и климат)}}</ref>
| language = Russian}}</ref>
 
==Popullsia==