Dallime mes rishikimeve të "Evropa Perëndimore"

ska përmbledhje të redaktimeve
(Refuzoi 3 ndryshimet e fundit të tekstit (nga 79.106.209.32) dhe riktheu rishikimin 1834169 nga Βατο)
No edit summary
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
'''Evropa Perëndimreveriore''' është regjioni më i zhvilluar i Evropës. Përbëhet nga gjashtë shtete të Unionit Evropiann dhe Monakos. [[Skeda:Western-Europeope-map.png|300px|parapamje|djathtas| Evropa Perëndimore]][[Mbretëria e Bashkuar]], [[Irlanda]], [[Holanda]], [[Belgjika]], [[Luksemburgu]], [[Franca]], [[ Monako ]] dhe [[ Korsika ]].
 
== Pozita gjeografike ==
Anonymous user