Dallime mes rishikimeve të "Xhumanxhi"

1 byte removed ,  3 vjet më parë
v
Alan dhe Sarah kthehen në 1969 si fëmijë, por kanë kujtime për ngjarjet që kanë ndodhur. Alan pajtohet me babain e tij dhe pranon se ishte përgjegjës për këpucën që dëmtoi makinën e fabrikës. Carl është punësuar përsëri, dhe Sam i thotë djalit të tij se ai nuk duhet të marrë pjesë në konvikt dhe në fund pranon Alan si kush është ai. Alan dhe Sara hedhin Jumanji në një lumë.
 
Në një vit tjetër, Alan dhe Sarah janë të martuar dhe presin fëmijën e tyre të parë. Prindërit e Alanit janë ende të gjallë dhe me sukses udhëheqin biznesin familjar. Ai dhe Sara takojnë Judy, Peter, dhe prindërit e tyre Jim dhe Martha për herë të parë. Alan i ofron Jimit një punë dhe i bind ata që të anulojnë udhëtimin e tyre të ardhshëm të skive, duke shmangur vdekjen e tyre.
 
Shumë vjet më vonë në një plazh në Francë, dy vajza të reja dëgjojnë daullett duke ecur, pasi Jumanji qëndron pjesërisht i varrosur në rërë.