Dallime mes rishikimeve të "Reaksioni kimik"

6 bytes removed ,  3 vjet më parë
Refuzoi 2 ndryshimet e fundit të tekstit (nga 79.106.209.236) dhe riktheu rishikimin 1962841 nga Βατο
(Refuzoi 2 ndryshimet e fundit të tekstit (nga 79.106.209.236) dhe riktheu rishikimin 1962841 nga Βατο)
<br />[[Skeda:Hydrochloric acid ammonia.jpg|thumb|right|Reaksion kimik]]
'''Reaksioni kimik''' është bashkëveprim midis dy apo më shumë lëndëve gjatë shndërrimeve kimike.
== Komponentët e reaksioneve kimike ==