Ndryshimi mes inspektimeve të "Enea Jorgji"

3 bytes added ,  1 vit më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
'''Enea Jorgji''' (lindur më 15 gusht 1984 në Elbasan)Diplomuar - diplomuar pranë Fakultetit Ekonomik në Elbasan në degën e Menaxhimit. Që prej vitit 2002 është pjesë e Federatës Shqiptare të Fubollit si arbitër aktiv. Prej vitesh arbitron në [[Kategoria Superiore|Kategorinë Superiore të Shqipërisë]].<ref>[http://www.fshf.org/garat/components/referee.php?referee_id=213970 FSHF]</ref> Jorgji gjithashtu ka gjykuar edhe disa ndeshje kualifikuese të [[UEFA Champions League]] dhe [[UEFA Europa League]], si dhe 3 finale të [[Superkupa e Shqipërisë|Superkupës së Shqipërisë]] dhe 1 finale të [[Kupa e Shqipërisë|Kupës së Shqipërisë]].<ref name="tm">[http://www.transfermarkt.com/enea-jorgji/leistungsdaten/schiedsrichter/3959/wettbewerb_id/ELQ Enea Jorgji - Tranfermarkt]</ref><ref name="fd">[http://www.footballdatabase.eu/football.arbitres.enea.jorgji.5121.en.html FootballDatabase.eu]</ref>
 
== Karriera ==