Dallime mes rishikimeve të "Mahavira"

86 bytes added ,  2 vjet më parë
Shpëtim i burimeve 1 dhe etiketim 0 si të vdekura.) #IABot (v2.0
(përmirësime teknike, zëvendësova: Prill → prill duke përdorur AWB)
(Shpëtim i burimeve 1 dhe etiketim 0 si të vdekura.) #IABot (v2.0)
== Lidhje të jashtme ==
* [http://www.cs.colostate.edu/~malaiya/mahavira.html http://www.cs.colostate.edu/~malaiya/mahavira.html]
* [https://web.archive.org/web/20080404025528/http://www.jainguru.com/mahabir.html https://web.archive.org/web/20080404025528/http://www.jainguru.com/mahabir.html]
* [http://www.shriosiyamataji.org/mahavirswamitemplehistory.html Shri Mahavir Swami Jain temple in Osiya]
* [http://jainreligion.in/Jain-Tirth/Bhagwan-Mahavir-Swami-Message-Urjayant-sagar.asp Mahavir Swami]