Ndryshimi mes inspektimeve të "Uagadugu"

113 bytes added ,  1 vit më parë
Shpëtim i burimeve 1 dhe etiketim 0 si të vdekura.) #IABot (v2.0
v (Sonra Mint zhvendosi faqen Ouagadougou tek Uagadugu)
(Shpëtim i burimeve 1 dhe etiketim 0 si të vdekura.) #IABot (v2.0)
 
==Shëndetësia==
Ouagadougou ka spitale shtetërore dhe private. Dy spitalet shtetërore në qytet janë Hospitalier National Center Yalgado Ouedraogo (CHNYO) dhe Qendra Kombëtare e Spitalit Pediatrike Charles de Gaulle (CHNP-CDG), por ka edhe spitale private. Përkundër kësaj, popullsia lokale ende në masë të madhe mund të përballojë vetëm mjekësinë tradicionale vendore dhe "farmakopenë".<ref name="Com">Commune Ouagadougou.(2005). Mairie de Ouagadougou. Retrieved 19 March 2006 from http://www.mairie-Ouaga.bf {{Webarchive|url=https://web.archive.org/web/20110629001118/http://www.mairie-ouaga.bf/ |date=29 qershor 2011 }}</ref>
 
==Binjakëzimet==