Ndryshimi mes inspektimeve të "Dushanbe"

86 bytes added ,  1 vit më parë
Lidhje të jashtme të shpëtuara: 2 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0
(Shpëtim i burimeve 1 dhe etiketim 0 si të prishura.) #IABot (v2.0)
(Lidhje të jashtme të shpëtuara: 2 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0)
 
{{commonscat|Dushanbe}}
* [http://www.dushanbepics.blogspot.com Dushanbe pictures through eyes of westerner]
* [https://web.archive.org/web/20070927221555/http://www.traveltajikistan.com/maps/dushanbe.jpg Dushanbe street map]
* [https://web.archive.org/web/20120112082602/http://www.iranica.com/articles/v7/v7f6/v7f641.html Encyclopedia Iranica article on Dushanbe]
* [http://www.wikimapia.org/#y=38570000&x=68780000&z=13&l=0&m=h Dushanbe on [[wikimapia]]]
* [http://www.tajik-gateway.org/index.phtml?lang=en&id=893 Tajik Web Gateway]