Ndryshimi mes inspektimeve të "Komerciale"

154 bytes added ,  1 vit më parë
Lidhje të jashtme të shpëtuara: 1 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0
(File)
(Lidhje të jashtme të shpëtuara: 1 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0)
 
'''Komerciale''' nënkupton të gjitha çështjet që rrjedhin nga raportet e natyrës komerciale
qoftë ato të kontraktuara apo të pa kontraktuara. Raportet e natyrës komerciale përfshijnë
por nuk kufizohen me transaksionet si vijon<ref name=KK200502L23>LIGJI PËR SHËRBIMET E SHOQËRISË INFORMATIKE [http://www.assembly-kosova.org/common/docs/ligjet/2005_02-L23_al.pdf Në amëzën assembly-kosova.org] {{Webarchive|url=https://web.archive.org/web/20070929103141/http://www.assembly-kosova.org/common/docs/ligjet/2005_02-L23_al.pdf |date=29 shtator 2007 }}</ref>
:a) ndonjë transaksion tregtar për furnizim ose shkëmbim mallrash dhe shërbimesh;
:b) marrëveshjet e shpërndarjes;