Dallime mes rishikimeve të "Nikita Hrushçov"

Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 217.73.142.7) dhe riktheu rishikimin 1966313 nga Therepel
Etiketat: Përpunim pamor Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
(Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 217.73.142.7) dhe riktheu rishikimin 1966313 nga Therepel)
Ai u soll si një shërbëtor i [[Joseph Stalin|Stalinit]] sepse ai e kishte marrë postin duke eliminuar disa nga armiqtë e [[Joseph Stalin|Stalinit]]. Në mars të vitit 1953 kur Stalini vdiq, Hrushçovi duke eleminuar rivalin e tij për postin [[Lavrentij Beria]] arriti të bëhej kryetar i Bashkimit Sovietik, po ashtu edhe kryetar i Partisë Komuniste. Ai drejtoi Bashkimin Sovietik për 11 vite.
 
==[[ Vdekja]] ==
 
== Hrushçovi dhe shqiptarët ==