Ndryshimi mes inspektimeve të "Wolfgang Amadeus Mozart"

ska përmbledhje të redaktimeve
(Refuzoi 2 ndryshimet e fundit të tekstit (nga 178.132.220.24 dhe 82.114.78.78) dhe riktheu rishikimin 2059507 nga Punetor i Rregullt5)
{{pa referenca}}
[[File:Croce-Retrato de Mozart-Detail, por Johann Nepomuk della Croce (detalle).jpg|thumb|325x325px|Portret i Mozarti]]
[[File:Wolfgang Amadeus Mozart Signature.svg|thumb|270px]]
'''Wolfgang Amadeus Mozart''' ({{Shqiptimi|Volfgang Amadeus Moxart}}, Janar 27, 1756 - 5 dhjetor 1791), pagdigoëzuar si '''Johannes Chrysostomus Wolfgangus Theophilus Mozart''', ishte një [[kompozitor]] i shquar dhe me ndikim gjatë epokës moderne.