Dallime mes rishikimeve të "Fëmija"

114 bytes added ,  1 vit më parë
v
U kthye versioni 2122994 i bërë nga 185.67.177.234 (diskutimet)
(Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 185.67.177.234) dhe riktheu rishikimin 2122994 nga 185.67.177.234)
v (U kthye versioni 2122994 i bërë nga 185.67.177.234 (diskutimet))
Etiketa: Undo
#Fëmijërinë e vonë prej(6 deri në 14 vjeç) dhe
#Fazën e fundit të fëmijërisë(14 deri në 18vjeç)
Në [[ShBA|Shtetet e Bashkuara]], termi fëmijë zbatohet për individët nga mosha 3 vjeçare deri në moshën 187 vjeçare, pornga memosha 8 deri 13 vjeçare konsiderohen si paraadoleshentë, klasifikim ky i përdorur nganjëherë edhe në disa fazavendendryshmeEvropës.
 
===Zhvillimi kognitiv===