Dallime mes rishikimeve të "Duke University"

No change in size ,  10 muaj më parë
Lidhje të jashtme të shpëtuara: 1 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0.7
(Lidhje të jashtme të shpëtuara: 3 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0.7)
(Lidhje të jashtme të shpëtuara: 1 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0.7)
Duka ka [[Biblioteka|biblioteka të]] mira, të tilla si Bostock Library. Ajo gjithashtu ka një shkollë të famshme mjekësore dhe [[Shkolla e Ligjit|juridike]] . Ngjyrat e shkollës janë [[Ngjyra e kaltër|blu]] dhe të [[Ngjyra e bardhë|bardha]] dhe presidenti i saj është Richard Brodhead .
 
Universiteti Duke zotëron 220 ndërtesa në 8610 acre të tokës. Kjo përfshin {{Convert|7,200|acre|km2}} perfshinë edhe pyjet. <ref name="Quick Facts about Duke">{{Cito web|url=http://newsoffice.duke.edu/all-about-duke/quick-facts-about-duke|title=Quick Facts about Duke|publisher=Duke Office of News & Communications|accessdate=December 27, 2011|archiveurl=https://www.webcitation.org/68CMPz3RS?url=http://newsoffice.duke.edu/all-about-duke/quick-facts-about-duke|archivedate=5 qershor 2012|url-status=livedead}}</ref>
 
== Atletikë ==