Dallime mes rishikimeve të "Infected Mushroom"

ska përmbledhje të redaktimeve
 
{{Infobox muzikant
| emri = Infected Mushroom
| foto = [[Skeda:Infected Mushroom - Shuni 2015 01 (Livecropped) 2.jpg|230px]]JPG
| titulli = <small>Infected Mushroom në Coachella[[Binyamina]], 20072015</small>
| vite aktiv = {{M|1996}} - prezent
| prejardhja = [[Kiryat Yam]], [[Haifa]], [[Izrael]]
| webfaqja = [http://www.infected-mushroom.com/ www.infected-mushroom.com]
}}
'''Infected Mushroom''' është bend [[Muzika elektronike|elektronik]] nga [[Izraeli]], i formuar nga anëtarët Erez Eisen dhe Amit Duvdevani në vitin 1996. Bendi ka krijar famë botërore nëpërmes evolucionit konsistent zënor të albumeve të tyre. ''[[TheAta Gathering]]''prodhojnë (1999),dhe performojnë zhanret ''[[Classical Mushroompsytrance]]'' (2000), ''[[B.P. Empireelectronica]]'', (2001),dhe ''[[Convertingdream Vegetarianstrance]]'', ndër (2003)të tjera, ''[[IMdhe thejanë Supervisor]]''një (2004),ndër ''[[Viciousgrupet Delicious]]'', (2007) dheshitura ''[[Legend ofhistorinë themuzikore Black Shawarma]]''Izraelit, (2009).si Anëtarëtne eshitjet benditvendore momentalishtpo jetojnëashtu edhe[[Losato Angeles]], [[SHBA]]ndërkomëtare.
 
Ata përdorin burime të ndryshme muzikore, duke përfshirë kitarat akustike dhe bas të ndërlikuar sintetik. Kompozimet e tyre shpesh përmbajnë ndryshime ritmike dhe të tempos. Koncertet e Infected Mushroom karakterizohen nga përdorimi i vokalit dhe instrumenteve analoge në performanca që janë të vendosura në sfonde multimediale.
 
== Diskografia ==
* ''[[Converting Vegetarians II]]'' (2015)
* ''[[Return to the Sauce]]'' (2017)
* ''[[Head of NASA and the 2 Amish Boys]]'' (2018)
* ''[[More than Just a Name]]'' (2020)
 
== Lidhje të jashtme ==