Dallime mes rishikimeve të "Popullsia"

59 bytes added ,  1 vit më parë
Shtova edhe disa fjale per popullsij
(Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 46.19.230.11) dhe riktheu rishikimin 1970271 nga Cyrus noto3at bulaga)
(Shtova edhe disa fjale per popullsij)
Etiketat: Përpunim pamor Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
Me fjalën '''popullsia''' nënkuptojmë anëtarët e një bashkësie (qenije biologjike) njerëzish me disa veti (karakteristika) të përkufizuara si p.sh gjuha, vendbanimi, hapësira e jetesës, vetit biologjike etj. Dendësia mesatare e popullsisë është e ulet 31 banore për km².Po ashhtu me popullate stabile kuptojme rritje te gradualte
 
{{Cung}}
Anonymous user