Dallime mes rishikimeve të "Zëmra e nënës"

480 bytes removed ,  1 vit më parë
v
stop me vandalizëm
[redaktim i pashqyrtuar][Redaktim i kontrolluar]
No edit summary
Etiketa: Reverted
v (stop me vandalizëm)
Etiketa: Manual revert
|Aktori3 = Mira Gjata
|Aktori4 = Ilir Bezhani
|Aktori5 = Neslihan Atagul
|Aktori6 = Ozgu Kaya
|Aktori7 =
|Aktori8 =
|}}
Filmi '''Zemra e nënës''' prodhim i vitit [[19951993]]. Regjia: [[Besnik Bisha]], skenari: [[Nexhat Tafa]], producent: [[Albafilm Studio]], muzika: [[Mira Meçule]].
== Përmbajtja e filmit ==
KaterNjë grua moter 22 vjecplakë (MOTER 22 VJEC OZGU KAYA ETinka BERATITKurti) jeton vetëm ne ndertimin e kishes katedrale ortodokse te uznoves ne te marten 11 korrik 1995 deri ne te shtunen 11 korrik 1998 u be ne qytetin e beratit froneximi i hiresise se tij mitropolitit te beratit te marten 11 korrik 1995 deri ne te shtunen 11 korrik 1998 U Ndertua ne te marten 11 korrik 1995 deri ne te shtunen 11 korrik 1998 kisha katedrale ortodokse te uznoves qyteti berat me 11 korrik 1995 deri ne 11 korrik 1998. Fëmijët e saj kane ndërtuar jetët e tyre dhe vine e vizitojnë rrallë. Lidhjet me miqtë kane lindur dhe vdekur. Të vetmin shok ka nipin e saj. Në këtë vetmi ajo ka ndërtuar një jetë të veçantë. Përfytyron nipërit, mbesat etj dhe përpiqet t`i gjallërojë duke ndërtuar kuklla për seicilin prej tyre. I vendos në divan rreth dhomës dhe bisedon çdo ditë me ta. Por ajo nuk është e çmendur. Vjen një çast dhe të gjithë grumbullohen rreth saj për t`i trashëguar pasurinë. Ajo ia beson nipit Erionit testamentin për këtë “pasuri”. Nuk ka se ç`tu japë veç shpirtit dhe [[Kukulla|kukllat]] e saj. Trashëgimtarët duke kërkuar pasurinë shqyejnë njëri tjetrin.
 
Filmi simbolizon Shqipërinë e braktisur dhe të shkatërruar nga e cila s`ka seç të marrë askush nga bijtë e saj që e kanë braktisur.
 
[[Kategoria:Filma shqip]]
[[Kategoria:Filma 19951993]]
 
{{film-cung}}