Dallime mes rishikimeve të "Edreneja"

50 bytes added ,  5 muaj më parë
v
Heqje e lidhjeve multimediale të prishura duke përdorur AWB
(→‎top: Korrigjim, zëvendësova: {{Infobox country → {{Infobox settlement duke përdorur AWB)
Etiketa: Manual revert
v (Heqje e lidhjeve multimediale të prishura duke përdorur AWB)
Etiketa: Reverted
==Kultura==
[[Skeda:Yagli_gures5.jpg|parapamje|majtas|Mundja me vaj në Kırkpınar]]
Turneu tradicional i [[Mundja me vaj|mundjes në vaj]] të quajtur [[Kırkpınar]], mbahet çdo vit në fund të qershorit ose në fillim të korrikut. [[Kakava]], një festival ndërkombëtar që feston [[romët]] ([[romët myslimanë]]) mbahet në 5 maj të çdo viti.<ref>{{Cite web|{{subst:!}}url=http://www.hurriyet.com.tr/gundem/kakava-da-ates-yakildi-17719447|{{subst:!}}title=Kakava'da ateş yakıldı|{{subst:!}}website=www.hurriyet.com.tr|{{subst:!}}language=tr|{{subst:!}}access-date=2019-03-09}}</ref>
 
Një partneritet kulturor me [[Lörrach]], [[Gjermani]] filloi në vitin 2006. Qëllimi është shkëmbimi i nxënësve dhe studentëve për të përmirësuar aftësitë dhe kuptimin e tyre kulturor.