Edreneja (Turqisht: Edirne), gjithashtu e njohur me emrin antik Adrianopojë (latinisht: Hadrianopolis), është një qytet në provincën veriperëndimore turke të Edrenesë në rajonin e Trakisë Lindore, afër kufijve të Turqisë me Greqinë dhe Bullgarinë. Edreneja shërbeu si kryeqyteti i tretë i Perandorisë Osmane nga viti 1369 deri më 1453, para se Kostandinopoja (Stambolli i sotëm) të bëhej kryeqyteti i katërt dhe i fundit i perandorisë midis 1453 dhe 1922. Popullsia e vlerësuar e qytetit në 2019 ishte 185,408.

Edreneja
Qytet
Vendndodhja
Edreneja is located in Turqia
Edreneja
Edreneja

Koordinatat: 41°40′37″V 26°33′20″L / 41.67694°V 26.55556°L / 41.67694; 26.55556

Administrimi
Shteti Flamuri Turqia
Rajoni Rajoni Marmara
Provinca Edreneja
Kryetari i Bashkisë Recep Gürkan (CHP)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 844 km2
Lartësia 41 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+3
Prefiksi 0 284
Koordinatat 41° 40′ 37″ Veri

26° 33′ 20″ Lindje

KlimaRedakto

Edreneja ka një klimë e lagësht (Cfa) dhe klimë mesdhetare verore të nxehtëklasifikimin e klimës Köppen, pasi që vetëm një muaj i verës ka më pak se 40 mm (1.6 in) reshje, duke mos lejuar që ai të klasifikohet si subtropikal i lagësht ose mesdhetare. Edreneja ka verë të nxehtë, të zhurmshme, mesatarisht të thatë dhe dimër të ftohtë, të lagësht dhe herë pas here me dëborë.

KulturaRedakto

 
Mundja me vaj në Kırkpınar

Turneu tradicional i mundjes në vaj të quajtur Kırkpınar, mbahet çdo vit në fund të qershorit ose në fillim të korrikut. Kakava, një festival ndërkombëtar që feston romët (romët myslimanë) mbahet në 5 maj të çdo viti.[1]

Një partneritet kulturor me Lörrach, Gjermani filloi në vitin 2006. Qëllimi është shkëmbimi i nxënësve dhe studentëve për të përmirësuar aftësitë dhe kuptimin e tyre kulturor.

Edreneja është e njohur mirë për pjatat lokale. "Ciğer tava" (mëlçia e pjekur dhe e skuqur thellë) shpesh shërbehet me një anë të cacık, një pjatë të freskët me kos të tretur të holluar me kastravec të copëtuar. Gjithashtu, marzipani i bërë në vend, i cili ka një recetë të ndryshme nga marzipani standard, është një nga ëmbëlsirat tradicionale të Edrenesë.

Fshisat e punuar me dorë me një pasqyrë në to janë një nga imazhet kulturore të qytetit dhe një traditë qendrore e martesës. Versionet në miniaturë shiten ende në dyqanet e dhuratave.

EkonomiaRedakto

Ekonomia e Edrenesë varet kryesisht nga bujqësia. 73% e popullsisë që punon punon në bujqësi, peshkim, pyje dhe gjueti. Ultësira është prodhuese. Misri, panxhari i sheqerit dhe luledielli janë prodhimet kryesore. Pjeprat, shalqinjtë, orizi, domatet, patëllxhanët dhe vreshtaria janë të rëndësishme.

Autostrada përmes që lidh Evropën me Stambollin, Anadollin dhe Lindjen e Mesme kalon përmes Edrenesë.

Ndërtesat dhe ngjarjet historike turke kanë ngritur rolin e turizmit në ekonomi.

Industritë e bazuara në bujqësi (agroindustritë) janë veçanërisht të rëndësishme për ekonominë e qytetit.

BinjakëzimetRedakto

ReferimeRedakto

  1. ^ "Kakava'da ateş yakıldı". www.hurriyet.com.tr (në turqisht). Marrë më 2019-03-09.