Dallime mes rishikimeve të "Ferdinand Tönnies"

v
rregullim i vogel
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
(stub)
 
v (rregullim i vogel)
[[Image:Ferdinand_Toennies_Bueste_Husum-Ausschnitt.jpg|thumb|left|Ferdinand Tönnies]]
'''Ferdinand Tönnies''' (lindi më [[1855]] në [[Oldenswort]] dhe vdiq më [[1935]] ne [[Kiel]]-, [[Gjermani)]], ishte një [[sociologjia|sociolog]] dhe filozofët[[filozofia|filozof]] gjerman.
====External Weblink====
*[http://www.ftg-kiel.de Ferdinand-Tönnies-Gesellschaft]
 
{{filo-cung}}
{{bio-cung}}
[[Category:Sociologë gjermanë|Tonnies, Ferdinand]]
[[Category:Lindje 1855|Tonnies, Ferdinand]]