Ndryshimi mes inspektimeve të "Regjisori"

9 bytes added ,  14 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Regjisor u zhvendos tek Regjisori)
v
Një '''Regjisor''i''''' <u>(prej fran.: régisseur, régir ''udhëheqje'')</u>, edhe lojëudhëheqi thirrët, bënbënë Regji dhe ësht ashtu tradicionell anash [[ArtistAktor]]it Personipersoni kryesorë të [[filmi]]t dhe [[teatri]]t.
 
== Shiko edhe ==
*[[Lista e Regjisorëve]]
 
{{kino-cung}}
 
{{kino-cung}}
[[Category:Regjisor| ]]
 
 
[[de:Regisseur]]
24.783

edits