Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Bet 0. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

 • Përmbajuni temës!
 • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Mirë se erdhe!


 • Çka nuk më pëlqen mua? - Diskutime të shpërndara në faqe të ndryshme.
 • Unë të kam shkruar diçka ty? - Atëherë të lutem përgjigju te faqja e jote e diskutimit.
 • Ti më shkruan i pari mua diçka? - Unë të përgjigjem këtu.
 • Shënimet e reja? - duhet të vendosen në fund të faqes. (Shtype këtu)
 • Nënshkruani diskutimet (me --~~~~)! - përndryshe i nënshkruaj unë.
 • Pastërtia dhe rendi këtu? – është vetëm e drejta ime.
 • Diskutimet e vjetra – gjenden në arkiv

Për të pasur një pasqyrë dhe për të ruajtur sadopak rendin keni parasysh edhe këto rregulla:

 • Për secilin diskutim që e filloni këtu parashtroni vetëm një temë.
 • Diskutuesi i parë fillon prej kryerreshtit. Përgjigjet vijojnë me : të cilat e largojnë rreshtin djathtas. Përgjigjja tjetër vijon me dy :: dhe kështu me radhë deri sa të bëhen pesë përgjigje (:::::) pastaj i gjashti vazhdon prej fillimi pa dy pikat.
 • Çdo diskutim duhet të nënshkruhet, jo me emër, por me shenjën --~~~~ dhe atë menjëherë pas shkrimit e jo në kryerresht.

¦ Arkiva e diskutimeve ¦ Foto ¦ Livadhi ¦Më falni gabimet Redakto

Tungjatjeta i nderuari Përdoruës i Wikipedisë Bet Me an të kti mesazhi u nderoj me gjith respektin që kam ndaj juve u lutem më falni gabimet e punimeve të mia se un shum gjëra nuk i kam të qarta me rastin e figurës (fli misri) pa licenc nuk e kam e qart se si duhet me qen me licenc nqoft se mundet rregullonie ju për mu.Ju falimenderit.--pun pun nat e dit për me pa pak drit 28 Prill 2008 19:17 (UTC)

Me sa me kujtohet mua mbi figurë ishte e shkruar agimi.com dmth figura i takon pronarëve të faqes agimi.com. Në wiki nuk guxon me i marr figurat prej faqe të tjerëve dhe të vendosen këtu pa me e pyetur pronarin apo krijuesin e fotos. Për këtë në wiki publiko vetëm fotot qe i ke fotografu vet, përndryshe sa herë që vërehet shkelja e licencës fotot grisen. tung --bet_0 29 Prill 2008 18:27 (UTC)

A conto, cung Redakto

E kam shtuar shtesën fjalë sepse mendoj që fjalët etj. duhet ta kenë një shtesë të tillë, shiko për shembull në wiki anglisht, sidoqoftë nuk kam ndonjë problem nëse nuk i vihet kjo shtesë. Sa për stampat cung, pse të hiqen, ajo stampë e vë artikullin në kategorinë "cung" dhe pastaj dikush mund të vijë ta përmirësoj. -- Cradel 4 Maj 2008 17:50 (UTC)

Fjalën cung nga artikulli nuk e tërhoqa me qëllim desha vetëm ta kthej zhvendosjen. Në këtë arikull duhet të jetë stampa cung. Sa i përket shtesës (fjalë), në wiki shqip i shtohet një shtesë në kllapa të vogla tutllit vetëm kur ka nevojë p.sh. kur janë dy artikuj të ndryshëm me titull të njëjtë. për këtë arsye e ktheva e dhe në të njëjtën kohë u largua edhe stampa pa qëllim. tung --bet_0 4 Maj 2008 19:37 (UTC)
Epo, mirë atëherë :)-- Cradel 4 Maj 2008 20:35 (UTC)

Komunat e Maqedonise Redakto

Bet, tema e kategorive te komunave mbeti hapur. Keshtu si jan "Fshatra ne ..." (e kjo ..., ose eshte qytet e ose fshat) nuk kan kuptim sepse fshati ose qyteti nuk kane komuna. Pra duhet te jete: "Fshatra ne komunene e ..." (Puntori 5 Maj 2008 21:01 (UTC))

OK, nuk e pash se kishe fillu. (Puntori 5 Maj 2008 21:07 (UTC))
nuk kam shumë kohë për wiki, por se shpejti e rregulloj krejt kategorinë. tung --bet_0 6 Maj 2008 17:26 (UTC)

user:Cradel Redakto

Hello Bet 0. Përdoruesi:Cradel has been autoblocked. Could you please unblock him? Thank you. en:BalkanFever

Zdravo Bet-0. Përdoruesi:Cradel e avtoblokiran. Možiš da go de-blokiraš? Fala. en:BalkanFever

see now. --bet_0 11 Maj 2008 12:17 (UTC)
Problemi është se kur u autobllokova, nuk munda me redaktu as faqen time të diskutimit, shiko nëse ka ndonjë bug diku Cradel 11 Maj 2008 12:21 (UTC)
ok. une e bllokova edhe IP të Fissnikk për këtë ma merr mendje të morri edhe ty bllokimi. sorry për shqetësim. tung --bet_0 11 Maj 2008 12:24 (UTC)
Kjo është edhe arsyeja pse preferoj që IP të paralajmërohen e jo të bllokohen hahaha -- Cradel 11 Maj 2008 12:28 (UTC)

photo pa licence Redakto

Ju lutemi zotri kata photo jon te mija dhe jon te licencuar . Dhe ju lutemi mos i prekni. Pershendetje me respekt Uskana5 asani5@hotmail.com

vendose licencen e duhur nuk i prek kerkush, tung —bet_0 12 Maj 2008 07:36 (UTC)

Kandidim ne Wikibooks Redakto

Do te beje mire te e paraqisje qendrimin tend KETU. (Puntori 13 Maj 2008 11:31 (UTC))

Kategorite Redakto

Puna e kategorive ishte e rregullume ne kodin baze "wiki" dhe llogaritet si nje e mete, keshtu qe programuesit jane duke u munduar te e rregullojne kete sepse edhe shume wiki tjera kane te njejtin problem (sipas nje "kujdestari"). (Puntori 14 Maj 2008 20:28 (UTC))

e lexova edhe unë përgjigjen. tash e din së paku që edhe ne e kemi këtë problem. flm për reaksionin. tung --bet_0 14 Maj 2008 20:36 (UTC)

Skocia Redakto

Faleminderit për përmirësimet. A mendon që artikulli tani i plotëson kushtet për artikull perfekt ?-- Cradel 17 Maj 2008 12:59 (UTC)

S`ka për se. Unë nga principi jam kundër një kategorizim të tillë dhe nuk marr pjesë në votimin :). Por ti sidoqoftë propozoje nëse mendon që është i mirë për artikull perfekt, nëse i merr votat bëhet edhe artikull perfekt. tung --bet_0 17 Maj 2008 13:04 (UTC)

RE:Emblema Stema Redakto

Nëse kishe mujt me e gris kategorinë emblema dhe me e kriju "stema" kishte qenë mirë.
Stema është zakonisht "më e saktë" se emblema në gjuhën shqipe edhe pse të dyja janë të sakta.-- Cradel 21 Maj 2008 17:08 (UTC)

ok e bëj. --bet_0 21 Maj 2008 17:11 (UTC)
më fal, gabimi im :) -- Cradel 21 Maj 2008 17:14 (UTC)

Emrat e qyteteve Redakto

Shkrimi i emrave të qyteteve në origjnal shërben për të krijuar lidhjet me projektet tjera, çka d.m.th se fundi i gjitha emrave do të jetë "shqiptimi i tyre" pasi që ky është projekt shqip. Për këtë të lutem lëri që redaktuesit të veprojnë ashtu siq veprojnë [1] dhe mos ju paraprijë me mendime personale.--Hipi Zhdripi 23 Maj 2008 11:41 (UTC)

Mbikqyrje/çmbikqyrj"e Redakto

Përshëndetje Bet, fjalët që kanë "ç'" mund të zëvëndësohen me "çfarë " dmth "ç'mbikqyrje" "bëhet çfarë mbikqyrje" prandaj duhet të jetë pa apostrof "çmbikqyrje" me sa di unë. Dori | Diskuto 1 Qershor 2008 15:33 (UTC)

këtu e ka ç kuptimin e mos, nuk (mos e mbikëqyr) për këtë arsye me apostrof. nëse ti me mendon që ashtu është saktë ndryshoje. tung --bet_0 6 Korrik 2008 15:20 (CEST)

Kategoria:Biokimi Redakto

Pse i ke largu ma shum se gjysmen e artikujve n'kategorin Biokimi? nga 56 artikuj kishin met veq 20 edhe qato qka jon met gati nuk kan lidhje me biokimi."Kosovari"

Zevendesim me robot Redakto

Tung,
Zevendeso me robot kategorin e artikujve : Category:Fshatra në Maqedoni me Category:Fshatra në Republikën e Maqedonisë dhe Category:Qytete në Maqedoni me Category:Qytete në Republikën e Maqedonisë
Me njofto pasi te e realizosh zevendesimin. Tung Puntori 26 Gusht 2008 11:49 (CEST)
U bo. --bet_0 28 Gusht 2008 23:03 (CEST)

Diskutim rreth grisjes se 2 artikujve Redakto

Pershendetje,

Nuk e kuptova pse duheshin hequr 2 artikujt qe kam shkruar! Jam munduar te jeme sa me i qarte dhe jam munduar te krijoj nje faqe informuese sic ka mjaft te tjera. Faqen e kam krijuar ashtu sic kam pare edhe te tjera online. Biografia (jo e plote) e Dr. Pal Dodaj nuk eshte me e ndryshme se sajo e shume mjekeve te tjere shqiptare si Foto Toti, Kristo Pano, Lajla Pernaska te cilat kishin mjaftushem informacion ne brendesi. Faqja Mirdita Dental eshte po ashtu informuese. Gjithcka eshte shkruar ne vete te 3 dhe jo te pare. Nese te gjitha klinikat dentare do te duhej te mos ishin ne wikipedia atehere pse mjaft te tjera jane? Mendoj se duhet te jemi me objektive dhe me tolerante ndaj faqeve shqiptare, qe me thene te drejten jane me pakice ne wikipedia.

Shpresoj ne mirekuptimin tuaj dhe u uroj gjithe te mirat,

Erioldi —Eriold 30 Gusht 2008 21:23 (CEST)

Sepse wiki nuk eshte faqe pesonale, por enciklopedi.Nese mendon se dikush tjeter eshte teper ketu pmundesh ti propozosh per grisje, ndoshta grisen edhe ato. tung --bet_0 30 Gusht 2008 21:38 (CEST)


-Bet, cdo enciklopedi ka nje person per te cilin flitet apo nje firme per te cilen flitet. Enciklopedine e bejne njerezit qe shkruajneate qe mendojne se eshte informuese per njerezit. Meqenese kjo eshte nje enciklopedi e lire, kjo ju jep te drejten njerezve qe te shkruajne biografine e tyre apo edhe firmen e tyre. Sikur eshte lista e mjekeve ashtu mund te jete edhe lista e stomatologeve qe ne thelb jane mjeke. Te permend vetem disa fare te shkurtra: Foto Toti, Lajla Pernaska, Kristo Pano, Ylli Popa, etj. Persona te tjere si Alketa Vejsiu, Po ashtu edhe firma te ndryshme si: Top Channel, TV KLAN, Dajti Ekspres, etj. Ne Wiki ne anglisht, ka po ashtu shume firma si Adobe, Microsoft, etj qe kane te shkruar te gjithe informacionin e tyre. Pse nje firme shqiptare nuk duhet? Kisha planifikuar te shkruaja edhe dicka rreth te rejave me te fundit ne stomatologji, etj. Ju lutem ta rikonsideroni edhe nje here qendrimin tuaj! Ju lutem, me thoni cfare te kem parasysh qe ta rregulloj qe sic duhet!

Gjithe te mirat, Erioldi —Eriold 30 Gusht 2008 22:18 (CEST)

Zëvendësime me robot Redakto

Bet_0, më nevojitet ndihma e robotit tënd për disa zëvendësime, nga Category:MuzikantëCategory: Muzicientë, duke përfshirë edhe nën-kategoritë. Faleminderit & tung. --Λeternus 20 Shtator 2008 01:13 (CEST)

Fjala muzikantë është korrekt, nuk ekziston muzicientë në shqip. tung --bet_0 25 Shtator 2008 19:38 (CEST)
Faleminderit për përmirësim. Nuk e kam ditur këtë. --Λeternus 25 Shtator 2008 23:53 (CEST)

figura Redakto

nese kjo figur "Figura:Lenini.jpg" ‎ gjendet tek wikipedia comaons ate`her pse nuk e keni vendos, une jam i mendimit qe kur nje gje griset meqe qenka ne comons at`her eshte dufte ta vendosesh e jo ta lesh bosh--Niki007 10 Tetor 2008 21:57 (CEST)

Maqedonija është formuar nga Tito për interesa sllavësh. Maqedonija është emër shqip që e ka kumtimin Makedhon ose Ma-ke-dhon > Makedhën siç ishte edhe Aleksandri i Madh me rrënjë shqiptare emri i tijë e ka kuptimin Alesinaner ose A-le-si-n'ander dhe sotë që e ka kuptimin është lind si në ëndërr.

Kandidature per administrues Redakto

Do te ishte shume mire qe te merrje pjese ne vendimin per dhenjen edhe nje te drejte per administrues. Shih ketu kandidaturen e sponzoruar. Puntori 24 Nëntor 2008 14:29 (CET)

Robot status for your robot at svwiki_p Redakto

Hello! The bot status for your bot sv:User:BetBot at the swedish Wikipedia has been revoked due to inactivity. This is for security reasons. If/when you activate your bot again, please drop a note to anyone of our bureaucrats or at Wikipedia:Robotansökan and the robot status will be restored. --MagnusA 10 Qershor 2009 17:46 (CEST)

cfar diskutimesh jan keto une nuk po i kuptoj cfar duhet te shkruaj ketu

Kutitë! Redakto

Tung! E kam vënë re se kutitë e informacionit në Wikipedinë shqipe janë shumë të vjetëruara dhe të papërshtatshme për punë. Çka na e pamundëson neve prej ripunimit të shablloneve për kuti informacioni (shtete, burrështetas, etj.) sikur në Wikipedinë anglisht? A ka mundësi të bëhet kjo?--Getoar TX 8 Korrik 2009 02:38 (CEST)

psh jam sidoreli. terpanit i mungojen shum gjona si ajo kryesorj rruga etj nuk e dim se a do ket zgjidhje ky problem qe po detyron banoret te largohen? a do te ket njeri te ver dor ne kte rrug apo do vazhdojm e te levizim me rrugen e italis fashiste.klm

Ndihme Redakto

 

nl:Gebruiker:BetBot Redakto

Dear Bet, please note that nl:Gebruiker:BetBot has lost its botflag due to inactivity. If you wish to reapply for a botflag this can be done at nl:Wikipedia:Aanmelding botgebruikers. Thank you for your helping the project with your bot. Kind regards, Taketa 24 Shtator 2010 16:18 (CEST)

Inactive bot in ru.wiki Redakto

Hello! You are the owner of the inactive bot in ru.wiki. Now we are discussing such inactive bots and if you have any comments - you are welcome. If you have no objections - bot flag will be removed If you have any questions, please ask there or on my userpage in home wiki Rubin16 7 Janar 2011 10:20 (CET)

Delete image Redakto

May you delete Skeda:IMG 5522.JPG as no source, no licence and a possible copyvio. Ebe123 9 shtator 2011 22:45 (CEST)Reply

Delete Redakto

Please delete Skeda:File-7599191 185556944838627 514123 4595231 n.jpg since there is no licence. Ebe123 18 shtator 2011 13:25 (CEST)Reply

Bot status on it.wiki Redakto

Dear Bet 0, BetBot had no edits on it.wiki for last 12 months. If you have objections, answer on my talk, otherwise your bot will be deflagged in 7 days. Best regards, --Gnumarcoo (diskutimet) 13 maj 2012 19:05 (CEST)Reply

Uklanjanje bot zastavice / Removal of bot flag Redakto

(Bosanski) Želim da vas obavjestim da je se na bs.wiki donijela odluka da se uklone bot zastavice kod neaktivnih i/ili interwiki botova. Vaš bot spada u najmanje jednu od ove dvije kategorije. Ova odluka je donešena zbog zbivanja oko Wikidata koje je dovelo do toga da su interwiki botovi postali nepotrebni. Ako želite da zadržite vašu bot zastavicu onda možete podnijeti taj zahtjev ovdje sa dodatnim informacijama o poslovima koje bi bot obavljao i na koji nacin. Imaj te na umu da ovo treba da bude konkretan i koristan posao za zajednicu da bih se zastavica zadržala. Ako imate bilo kakvih pitanja kontaktirajte me na mojoj stranici za razgovor. Ukoliko ne reagujete na ovu poruku ce se uklanjanje zastavice izvršiti nakon nekoliko sedmica. Medutim, uvijek ste dobrodošli da podnesete novi zahtjev za bot zastavicu.

(English) I want to inform you that on bs.wiki there has been a voting that resulted in accepting the removal of bot flags for inactive and/or interwiki bots. Your bot has been identified to meet at least one of these criteria. This decision has been made due to the new developments with Wikidata by which all interwiki bots have become unnecessary. If you want to keep your bot flag, then please report that here by indicating what new task your bot will be performing and how this will be done. Note however that this has to be a concrete and useful task for the community before it will be accepted. If you have any questions, please let me know on my talk page. In case of no response, the removal of the bot flag will be performed within a few weeks from now. However, after that perioed you are always welcome to file a new request for a bot flag.

-- Edin(r) 01:23, 27 april 2013 (CEST)

Statusi juaj i administratorit Redakto

Përshëndetje. Unë jam një kujdestar. Një politikë e re në lidhje me heqjen e të "drejtave të avancuara" (administrator, burokrat, etj) u përshtat nga konsensusi i komunitetit kohët e fundit. Sipas kësaj politike, kujdestarët po rishikojnë aktivitetin e administratorëve në wikit me një politikë inaktiviteti.   Ju e arrini kriterin e inaktivitetit (pa redaktime ose hyrje për 2 vjet) në sqwiki, ku ju jeni administrator. Meqënëse sqwiki nuk një rishikes të sajin të të drejtave të administratorëve, aplikohet ai global.   Nëse ju dëshironi të rimerrni të drejtat tuaja, ju duhet të njoftoni komunitetin tuaj që kujdestarët ju dërguan këtë informacion për inaktivitetin tuaj dhe ta diskutoni çështjen. Në përfundimin e diskutimit, nëse komuniteti do që ju të mbani të drejtat tuaja, ju lutemi kontaktoni me kujdestarët tek m:Stewards' noticeboard, dhe lidhni diskutimin e komunitetit lokal, ku ata shprehin dëshirën që ju të mbani të drejtat, dhe të tregojnë një kërkesë mbajtjen e të drejtave në vazhdim.   Ne kujdestarët do ti vlerësojmë përgjigjjet. Nëse nuk ka përgjigjje fare brenda një muaji, ne do të vazhdojmë me heqjen e të drejtave tuaja. Në rast dyshimi, ne do të vlerësojmë përgjigjjet dhe do ta referojmë vendimin komunitetit lokal për komente dhe rivlerësime. Nëse keni pyetje, ju lutemi na kontaktoni tek m:Stewards' noticeboard.   Të fala, Rschen7754 25 Korrik 2014 05:04 (CEST)