Dallime mes rishikimeve të "Komisioni Evropian"

ska përmbledhje të redaktimeve
v (roboti ndryshoj: lb:Europäesch Kommissioun)
Komisioni drejtohet nga [[Drejtori i Komisionit Evropian|Drejtori]] (për momentin ky është [[José Manuel Durão Barroso]]). Zyra qendrore e Komisionit gjendet në [[Bruksel]] dhe gjuhët që përdoren janë [[gjuha angleze|anglishtja]], [[gjuha frenge|frengjishtja]] dhe [[gjuha gjermane|gjermanishtja]].
 
[[[Kategoria:Bashkimi Evropian]]
[[Category:Organizata evropiane]]
 
[[ar:المفوضية الأوروبية]]