Dallime mes rishikimeve të "Peter Bartl"

15 bytes added ,  12 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
No edit summary
[[Skeda:peter_bartl_albanien.jpeg|thumb|right|Kopertina e librit Albanien: Vom Mittelalter bis zur Gegenwart nga Peter Bartl|250px]]
Dr. phil. Peter Bartl, u lind më [[1938]] në [[Cottbus]] , [[Gjermani]]. Studioi Sllavistikë, Turkologji dhe Histori të Europës Lindore në Göttingen dhe [[Mynihu|Mynih]].
Që nga viti [[1980]] është Profesor i Historisë së Europës Lindore dhe Juglindore në Universitetin e Mynihut[[Mynihu]]t.
 
'''''Autor i librave'''''