Dallime mes rishikimeve të "Lëvizja Socialiste për Integrim"

v
roboti ndryshoj: de:Lëvizja Socialiste për Integrim; cosmetic changes
No edit summary
v (roboti ndryshoj: de:Lëvizja Socialiste për Integrim; cosmetic changes)
'''Lëvizja Socialiste për Integrim''' (shurtesa politike '''L.S.I.''') është parti politike në [[Shqipëri]], bashkim vullnetar i shtetasve shqiptarë mbi bazën e ideve, të bindjeve, të pikëpamjeve dhe interesave të përbashkëta politike, të cilët synojnë të ndikojnë në jetën e vendit nëpërmjet pjesëmarrjes në zgjedhjet dhe përfaqësimit të popullit në organet e zgjedhura të pushtetit. Emri i plotë i partisë është Lëvizja Socialiste për Integrim dhe inicialet e saj janë L.S.I., të cilat përdoren në simbolin, flamurin, vulën dhe në të gjithë dokumentat zyrtare të partisë. Kjo parti u krijua në vitin 2004.
== Elementet dalluese ==
Sipas statutit të partisë Lëvizja Socialiste për Integrim është një parti politike, një bashkim vullnetar i shtetasve shqiptarë mbi bazën e ideve, të bindjeve, të pikëpamjeve dhe interesave të përbashkëta politike, të cilët synojnë të ndikojnë në jetën e vendit nëpërmjet pjesëmarrjes në zgjedhjet dhe përfaqësimit të popullit në organet e zgjedhura të pushtetit. Emri i plotë i saj është Lëvizja Socialiste për Integrim ndërsa inicialet e saj janë '''L.S.I.''', të cilat përdoren në simbolin, flamurin, vulën dhe në të gjithë dokumentat zyrtare të partisë. Simboli i L.S.I.-së është i përbërë nga inicalet L.S.I.. mbi të cilat është vendosur një trëndafil i [[kompozimi|kompozuar]] nga lulja dhe kërcelli me dy gjethe të vendosura në të dy anët e tij. Simboli vendoset në stemën, vulën dhe flamurin e L.S.I. – së. <ref>[http://www.lsi.al/content.asp?id=-1&idd=424 Statut i partisë L.S.I.]</ref>
 
Për dallim nga disa parti tjera, në statut nuk është përkufiuar flamuri i partisë.
== Burimi i të dhënave ==
<references/>
 
== Lidhje të jashtme ==
* http://www.lsi.al/
 
{{poli-cung}}
 
[[CategoryKategoria:Parti politike në Shqipëri|Lëvizja Socialiste për Integrim]]
 
[[ca:Moviment Socialista per la Integració]]
[[de:Lëvizja Socialiste për Integrim]]
[[en:Socialist Movement for Integration]]
[[fr:Mouvement socialiste pour l'intégration]]
[[pl:Socjalistyczny Ruch Integracji]]
[[sv:Socialistiska rörelsen för integration]]
[[de:Sozialistische Bewegung für Integration]]