Ndryshimi mes inspektimeve të "Ushtria"

27 bytes added ,  10 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (roboti shtoj: sw:Jeshi la ardhi)
'''Ushtria''' është bashkësia e disa forcave (njësive të armatosura) nën një komandë.
 
== FocatForcat ushtarake botërore ==
 
== Unionet ushtarake botërore ==
 
== Ushtritë çlirimtare shqiptare ==
* Ushtria Çlirimtare e Kosovës
* Ushtria Çlirimtare Kombëtare
* Ushtria Çlirimtare e Preshevës Bujanocit dhe Medvegjës
* Armata Kombëtare Shqiptare
 
== Shiko edhe ==
* [[Gjenerali]]
* [[Ushtria osmane]]
 
== Lidhje të jashtme ==
* [http://www.mod.gov.al/botime/html/ushtria/2006/011206/faqe8.htm Gazeta Ushtria], amza e Ministrisë së Mbrojtjes Shqipare