Dallime mes rishikimeve të "South Park"

100 bytes added ,  11 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v (roboti ndryshoj: mk:Саут Парк)
vNo edit summary
 
== Historia ==
South Park filloj me episode të shkurtra ku talleshin personazhe si [[Jezusi]], [[SatanajaDreqi|Satanai]] dhe [[Babagjyshi]] i vitit të ri. Më vonë u krjiuan personazhet e rëndsishme.
 
== Personazhet ==
== Filmi ==
Filmi flet për katër personazhet kryesore që mësojnë llafet e pista duke parë një film të aktorëve kanadez Tarrasi dhe Pompaxhiu, që thirret kështu se bën gojore si pompa për cigaren. Kështu mamatë e fëmijëve të South Park-ut, me në krye mamin e Kajilit, I shpallin luftë Kanadasë. Filmi është i mbushur me pjesë komike si ajo e seksit midis [[Saddam Hussen]]it dhe Satanit.
 
== Lidhje të jashtme ==
 
*Siti zyrtar: [http://www.southparkstudios.com/ South Park Studios]
 
{{seri-cung}}
4.659

edits