Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Lagoon. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.


Faqja e Diskutimeve!

Te lutem gjat diskutimeve nenshkruaj shenimet tuaja per tu identifikuar kush ka postuar. Nenshkrimi behet duke perdorur (~~~~). (Puntori 16 Nëntor 2006 10:03 (UTC))

P.S. Faqet me materiale ato padyshim se duhet permirsuar pamvaresisht se kush ka postuar atje material. Pershendetje (Puntori 16 Nëntor 2006 10:05 (UTC))

Nënshkrimi në artikuj Redakto

përshëndetje dhe të dëshiroj punë të mbarë në wikin shqip. e kam vërejtur se je duke i nënshkruar vazhdimisht artikuj dhe desha të të them që kjo gjë nuk është e lejuar. gjithçka që ndryshon ti regjistrohet në historikun e artikulli dhe mbet aty përgjithmonë. nënshkrimi është paraparë vetëm si identifikim i përdoruesve nëpër diskutime dhe jo në artikuj. edhe një këhillë tjetër prej meje, diskutimet nuk duhet të ndyshohen edhe nëse kanë gabime drejtshkrimore, sepse me të mundesh të ndryshosh kuptimin e diskutimit, nëse ke dëshirë të korigjosh diçka bëje këtë nëpër artikuj se ato është e rëndësishme të jenë pa gabime. tung --bet_0 16 Nëntor 2006 14:24 (UTC)

Përgëzime Redakto

Metëvërtetë je duke shkruar artikuj të shkëlqyeshëm. Vetëm vazhdo me këtë punë. Wikipedia ka nevojë për kësi punëtorë të zellshëm. Nëse ke ndonjë problem këtu, mos hezito të më drejtohesh. Tung. --Λeternus 28 Dhjetor 2006 13:00 (UTC)

Faleminderit Faleminderit për gadishmërinë!!! Kur të kem nevojë për ndonjë gjë do të them!!! :) --Lagoon 28 Dhjetor 2006 13:35 (UTC)

të uroj punë të mbarë Redakto

unë studijoj gjuhën japoneze dhe më erdhi shumë mirë që ka edhe shqiptarë të tjerë që interesohen për japonishten.

頑張ります!!

Edhe une gjithashtu, por vetem se jam akoma (si me e thene shqip) ne elementare... Arigato!!! --Lagoon 26 Shkurt 2007 08:12 (UTC)

Tung Lagoon, unë studijoj për afër gjashtë vite. në japoni kam qenë tri herë, një herë për qendrim të gjatë kurse dy herë për qendrim të shkurtër. në cilin vend studijon kështu? dhe nga cili vend jeni (mendoj atëdheu)?

të përshëndes

të lutem lajmrohu në qoftë se ke ndonjë pyetje

P.S kam një sygjerim të vogël dhe shpresoj se është në rregull edhe për ty. shkrimin kanxhi e quan hiroglif, por në fakt jan ideograf. psh. ju dini se si shkruhët jama apo kodra 山. nga ilustrimi i kanxhit mundet lehtë të shihet forma e kodrës/malit. kam tentur ti bëj disa korrigjime por nuk disha se si ta përdori faqën.

どぞおへんじしてください

shkrimi kanxhi Redakto

"E bazuar në shkrimin kinez, japonishtja zhvilloi dhe një sistem pjesërisht hilografik ku bashktingulloret kanë një rol të rëndësishëm. Në shekullin e 9 dhe të 10-të pati një zhvillim të një mënyre të shkruari me emrin Hiragana, që është një thjeshtëzim (përshtatje gjatë vizatimit të gërmave duke lehtësuar lakimin e ideografeve) i mënyrës së të shkruarit të karaktereve (hiroglifeve) kineze. Ndërsa Katakana, e lindur në të njëjtën kohë me Hiraganën bazohet në elementet e karkatereve (hiroglifeve) kineze. Japonishtja moderne përfshin përdorimin e gjërë të Hiraganës si edhe të Katakanës."

Ju shkruani shumë sakt se shkrimi japonez apo kanxhi është ardhur në japoni nga kina. nga ky aspekt ai/ajo që njëh shkrimin kinez (kanxhi) do të mund të kuptonte se për çka është bëhet fjalë edhe në japonisht ose anasjelltas. mirëpo leximi i shkrimëve në kanxhi vetëm se do të kuptohej në mendjen atjë personi i cili lexon. P.SH në qoftë se në japonisht shkruajm "kina" at´herë do të dukej në këtë mënyrë 中国 po të njejtën mënyre edhe në kinezisht. mirëpo në japonisht do lexohej ose shqiptohej "çugoku", kurse në kinezisht sigurisht se do të jetë ndryshe. me këtë dua që të tregoj se shkrimi "kanxhi" pa marë parasysh se është kinez apo japonez është ideograf dhe mund të kuptohet në të dy gjuhët, por ndoshta jo edhe të lexohet njejtë edhe pse japonishtja ka shumë fjaë të huazuara nga kinezishtja.

Ja një faqje interneti që mund të sqaroj sadopak shkrimin kinez, shiko nën : The Chinese Writing System http://www.answers.com/topic/chinese-language

Edhe këtu: http://www.cjvlang.com/Writing/writlinks.html

sa për tërë artikullin që ke shkruar mund të them se ke bërë një punë të shkëlqyeshme, personalisht kam dashur qe shumë kohë të bëjë një gjë të tillë por koha nuk më le.

P.S do të mundohem që ta mbushi pjesën e gramatikës, por të lutem më jep kohë se momentalisht jam shumë i nxënë me studime.

Kategorizimi i fotove Redakto

Info: Foton qe e kategorizove e rikategorizova tek Category:Foto:Konzolë keshtu qe artikujt nuk na ngaterrohen me fotot. Shendet (Puntori 1 Mars 2007 11:28 (UTC))

OK! --Lagoon 1 Mars 2007 14:23 (UTC)

Portali Redakto

Me mire ishte te krijohet se pari portali tani te shtohet tek lista. --Proud To Be Albanian diskuto°) 12 Prill 2007 13:27 (UTC)

Lindi/Vdiq Redakto

Hej Lagoon, tek ditelindja apo ditevdekja, nuk shkruhet, Lindi apo Vdiq ne fillim, dhe nuk duhet tek ditelindja patjejter me shkrua edhe ditevdekjen, si per Harry S. Truman te 8 maj. Flm per mirkuptim. --Proud To Be Albanian diskuto°) 13 Prill 2007 11:14 (UTC)

Kuptoj! --Lagoon 13 Prill 2007 11:30 (UTC)
Ok mire. --Proud To Be Albanian diskuto°) 13 Prill 2007 12:28 (UTC)

A e grisi Redakto

figuren duplikate Figura:Manga Goddess.jpg.jpg po mendojë që është gabim teknik (.jpg.jpg)--Hipi Zhdripi 23 Prill 2007 23:00 (UTC)

Kokan tri copa Figura:Manga Goddess.jpg dhe Figura:Manga Goddess 1.jpg.jpg--Hipi Zhdripi 23 Prill 2007 23:04 (UTC)

Mbeti vec ajo qe gjendet te artikulli. Nese jane 3x njejte dhe dy nuk perodren, lirisht grisi. --Proud To Be Albanian diskuto°) 23 Prill 2007 23:19 (UTC)

Figura pa lisence Redakto

Figura :Yuna.jpg është lisencuar. (Duhet larguar stampa sepse paraqitet tek kategoria e fotove pa lisence). (Puntori 1 Qershor 2007 07:38 (UTC))

OK! Foto ka liçencen Game Screen Shot megjithate ne se nje gje e tille s'do te mjaftonte mund te perdoret edhe liçenca Fair Use! --Lagoon 15 Maj 2007 07:21 (UTC)
Figurat: Akira Kurosawa.jpg dhe Menchi.jpg jane licensuar. Puntori 18 Shtator 2008 22:13 (CEST)

Grisje Redakto

Figurat e meposhtme le te grisen pasi nuk mendoj se do i perdor ne artikuj!!! --Lagoon 5 Qershor 2007 11:18 (UTC)

Figurat: Black Lagoon.jpg dhe Gretel black lagoon.jpg jane grisur. Puntori 18 Shtator 2008 22:13 (CEST)

Komunikim Redakto

Firma juaj per te ndihmuar te rinjte

Tjeta Lagoon!
Meqense je nje perdorues aktiv ketu ne Wikipedia ne Shqip, doja te te pyesja neqofte se do te lesh perdorimin e firmes tende per faqet tung.
Rroboti im, siç e dini, vendos "tung" ne faqet e perdoresve te rinj me firmen nga mbas. Tani ai mund te vendos edhe firma ne menyre te rastesishme. Po shpjegohem: ne faqen Wikipedia:Tung_log/User jane listuar firmat qe perdoren per ti çuar kur çohet stampa tung; rroboti i karikone ato dhe çdo perdoruesi te ri i çone (tung)+firmen, firem e rastesishme, njera pas tjetres ato qe jane te lista.
Kjo gje sherben per te ndihmuar perdoruesit e rinj te kene nje pike mbeshtetje kur kane nevoje.
Ju lutem, sepse u lodha duket pare gjithnje firmen time.  

Nese je i interesuar te lutem te vendosesh firmen tende ketu (te kerkuesit)

Faleminderit, Eagleal  1 Korrik 2007 13:18 (UTC)

Tjeta Lagoon faleminderit për mbështetjen. Të fala nga --Eagleal  31 Korrik 2007 03:37 (UTC)

Can you translate to me this phrase onto Albanian?

Almazán is a municipaly in province of Soria, Castile and Leon, Spain. --Jeneme 29 Tetor 2007 19:14 (UTC)

Almazan eshte nje bashki ne provincen e Soria-s, Castil-es dhe Leon, ne Spanje. --Lagoon 10 Nëntor 2007 11:58 (UTC)

Merry Christmas and a Happy New Year Redakto

I wish you a Merry Christmas and I hope you a year with hapiness. --Jeneme 25 Dhjetor 2007 23:03 (UTC)

Template Redakto

Hi! Could you translate this template for the cities of Spain? [1] It has a version in Aragonese, in Novial and in Volapük. It very simple its use and faster. --Jeneme 3 Janar 2008 22:48 (UTC)

Sorry.
{{Localidat España Places in Spain
|nombre = name
|de = of
|nombre_ofizial = official name
|bandera = flag
|escudo = shield
|imachen = image
|comunidat = Autonomous Community
|probinzia = province
|redolada = shire, county
|monezipio = municipality
|cp = postal code
|superfizie = area
|altaria = altitude
|poblazión = population
|calendata = date
|chentilizio = Demonym
|ríos = rivers
|web = web site
|situazión = location
}

Here's the translation. --Jeneme 10 Janar 2008 20:42 (UTC)

I've done it. Until summer I'll probably can't edit. But I'll try to come here every weekend. --Jeneme 20 Janar 2008 11:42 (UTC)

Don't push yourself to hard! I am looking forward your article...

Wikibooks Redakto

Libri qe ke postuar ne wikibooks: Kodi Rrugor i Republikës së Shqipërisë. (Puntori 9 Maj 2008 14:33 (UTC))
Konventa_mbi_të_drejtat_e_fëmijës_(CRC) - (Puntori 10 Maj 2008 20:02 (UTC))

Kandidim ne Wikibooks Redakto

Do te beje mire te e paraqisje qendrimin tend KETU. (Puntori 13 Maj 2008 11:31 (UTC))

Please, could you make this article? Libri i Mormonit [2] --Jeneme 31 Maj 2008 14:48 (UTC)

Tell me an article you want to translate onto Spanish, Catalonian, Galician or Aragonese and I'll make it. --Jeneme 31 Maj 2008 14:49 (UTC)
This user is pretty much inactive, so I'll do it :)--Cradel 31 Maj 2008 15:32 (UTC)
Well if credel user wants to do it, I wont stop him!!!--Lagoon 3 Qershor 2008 09:44 (UTC)

A përse largove këtë artikull ?

--Mario CUSENZA 19 Janar 2010 00:37 (CET)

OK e kuptova (Aventurat e Nils Holgersson (anime)) !

--Mario CUSENZA 19 Janar 2010 00:44 (CET)

Unë jam brazilian Redakto

	+	

Përshëndetje Unë jam brazilian. vizitoni faqen time. ok amtare e Shqipërisë.

	+	
	+	

me mirësjellje --Moreira92 21 Prill 2010 21:20 (CEST)

Global account Redakto

Hi Lagoon! As a Steward I'm involved in the upcoming unification of all accounts organized by the Wikimedia Foundation (see m:Single User Login finalisation announcement). By looking at your account, I realized that you don't have a global account yet. In order to secure your name, I recommend you to create such account on your own by submitting your password on Special:MergeAccount and unifying your local accounts. If you have any problems with doing that or further questions, please don't hesitate to contact me on my talk page. Cheers, DerHexer (diskutimet) 17 Janar 2015 02:00 (CET)