Dallime mes rishikimeve të "5 Korrik"

163 bytes removed ,  12 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
No edit summary
== Ngjarje ==
* [[1687]] – Isak Njuton botoi "Philosophiæ Naturalis Principia Mathematica" (Parimet Matematike të Filozofisë Natyrore).
* [[1804]] – Autori amerikan, [[Nathaniel Hawthorne]], lindi në Salem të Massachusettsit.
 
* [[1804]] – Autori amerikan, [[Nathaniel Hawthorne]], lindi në Salem të Massachusettsit.
* [[1826]] – Vdiqën presidenti i dytë dhe i tretë i SHBA-së. John Adams vdiq në moshën 90-vjeçare, derisa Thomas Jefferson vdiq në moshën 83-vjeçare.
 
* [[1946]] – Filipinet fituan pavarësinë.