Dallime mes rishikimeve të "1951"

No change in size ,  11 vjet më parë
* [[17 Mars]] - [[Luan Daka]], personalitet shqiptar nga lëmia e artit teatral dhe kinematrografik
* [[15 Korrik]] - [[Kujtitim Dashi]], shkrimtar shqiptarë
* [[29 Korrik]] - [[Ali Sami Yen]], themelues i Galatasaray Sports Club (l. [[19511886]])
* [[2 Tetor]] - [[Shukri Kaçaniku]], cinematograf shqiptarë