Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Mikullovci11. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

 • Përmbajuni temës!
 • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Nëse ju flisni me mua këtu, unë përgjigjem në këtë faqe. Kur unë e kam folur në faqen tuaj, atëherë të lutem përgjigju te faqja e jote e diskutimit! Çdo diskutim duhet të nënshkruhet, jo me emër, por me shenjën --~~~~ dhe atë menjëherë pas shkrimit e jo në kryerresht. Përndryshe i nënshkruaj unë. Diskutoni objektive dhe miqësore!

Fillo një temë të re diskutimi.

Mund te modifikoj Përdoruesi:Zsoni/redakto?Redakto

E ke problem neqoftese ndryshoj ndonje gje te faqja jote? Do te komentoj/shpjegoj çdo ndryshim qe do bej, qe ti shikosh thjesht. E kisha qe ndoshta do duhej pak me vend midis kollonave, si margin 1.5em ose 2em. (Perdorimi i ikonave nuk eshte keq, thjesht e kisha fjalen qe mos te kishte shume (e njejta gje edhe per ngjyrat)) --  eagleal  3 Qershor 2010 17:20 (CEST)

Nje gje tjeter. Po sikur te implementohet edhe Wikipedia:Fillimi te faqja krysore (ne vend te para se te filloni)?
Do provoj kur te kem kohe qe te bej nje design qe i mbeshtjell te gjitha propozimet (me stilin e nje lean startup  ). --  eagleal  3 Qershor 2010 17:25 (CEST)
Tung Eagleal, Ju mund natyrisht te ndryshoni faqen time. Ska problem. Kish qene mire me pase pake ndihme. --Mikullovci 3 Qershor 2010 22:10 (CEST)
Faleminderit. Shpresoj mos ta kesh problem qe po te kthehem me ty (do deshiroja qe edhe ti te besh keshtu). Nje pyetje: Sa eksperience ke me CSS (CSS ben pjese e profesionit, tani sa ke filluar, avancuar por amatorial, etj). Une jam nje front-end designer/developer. Per te orientuar nivelin e detajeve trivial-e te komentet (eg. per mos te perdorur margin-top:1px;margin-right:1px;... te perdor direkt margin:1px; / margin:1px 0 0 1px;. --  eagleal  4 Qershor 2010 18:12 (CEST)

CSS kam mësuar në shkollë (Gjermani). Gjithashtu e kum kry ECDLin. Shpesh e perdori Programin Adobe Dreamweaver CS4, kështu punoj une ndonjehere me CSS. --Mikullovci 4 Qershor 2010 22:08 (CEST)

Keshtu qe te shpjegoj me shume te ndryshimet. --  eagleal  5 Qershor 2010 17:49 (CEST)

TungRedakto

Faleminderit për këshillën, përgëzime për fotografinë e muajit, mësë e bukur, Tung!--Elio96 5 Qershor 2010 21:00 (CEST)

Faleminderit Elio. --Mikullovci 5 Qershor 2010 21:01 (CEST)

AcrocanthosaurusRedakto

Nëse nuk e ke lexuar në Kuvend, votimet për ta zgjedhuar artikullin Acrocanthosaurus si artikull perfekt kanë qenë gjithashtu fallco. --Λeternus 13 Qershor 2010 23:42 (CEST)

Më falni Aeternus. --Mikullovci 14 Qershor 2010 07:27 (CEST)

ReplyRedakto

Po, sigurisht. Me falni per vonesen Can i have some pee pee enhancement pills?.--Kristiani95 16 Qershor 2010 17:13 (CEST)

SepseRedakto

Unë nuk kam asgjë me propozimet tuaja, madje disa nga ato më pëlqejnë shumë, ama mua nuk më pëlqen aspak versioni Beta, ndaj vendosa të votoj kundër. Me respek, --Elio96 17 Qershor 2010 18:34 (CEST)

Kerkese.Redakto

Do doja te dija nese mund te perdor tabelen tuaj ne faqen e dikutimit edhe ne faqen time. Faleminderit gjithsesi.--Elio96 17 Qershor 2010 18:49 (CEST)

Po po si jo ben. --Mikullovci 17 Qershor 2010 19:39 (CEST)

Nëse ki nevojë për ndihmë, ju mund të flisni me mua prapë. --Mikullovci 17 Qershor 2010 19:43 (CEST)

PershendetjeRedakto

Pershendetje. Dua te kerkoj vleresimin tuaj per versionin tim te Faqes Kryesore, qe eshte bazuar totalisht mbi versionin tend por thjesht i jane shtuar ca gjera. Me thuaj cfare ka problem. Ja ku eshte:Përdoruesi:Kristiani95/redakto.--Kristiani95 18 Qershor 2010 11:00 (CEST)

A munesh mem tregu pak ma kjarte se qka ke dashte me thane se nuk jam duke ju kuptuar. --Mikullovci 18 Qershor 2010 14:22 (CEST)

Korrigjimi vogëlRedakto

Në faqen kryesore tentova të përmirësoj një gabim të vogël gjuhësor por pasi e ke me stampë ndryshimi nuk u bë prandaj të lutem ndryshoje nga Fotografia i muajit në Fotografia e muajit. Dizajni i ri i faqes është shumëmë i mirë se i mëparshmi.--Armend 19 Qershor 2010 20:05 (CEST)

PershendetjeRedakto

Jeni i ftuar te votoni ne [1].--Kristiani95 23 Qershor 2010 13:41 (CEST)

PershendetjeRedakto

Shiheni edhe nje here artikullin Levizja Anti-Duhan ne Gjermanine Naziste. Jane permiresuar te gjitha ato qe ju i kidhit cilesuar si te gabuara.--Kristiani95 24 Qershor 2010 10:01 (CEST)

Jemi ketu per ti ndihmuar njeri tjetritRedakto

Nëse keni ndonjë pyetje, komente ose ngjarje që ju dëshironi të drejtoheni, atëherë lini një mesazh në Faqen e diskutimit tim. Unë do të përpiqem të përgjigjem ose të ndihmoj sa më shpejt që mundem. Përgjigjur pyetjeve, mund të marrë pak kohë, sepse ndërkohë nuk kam aq shumë , ndaj dhe kerkoj mirekuptim nga ju.

shifi pak ndryshimet stilistikore . Ne fund te fundit dueht te shkruajme ne nje gjuhe qe te kuptohet nga Cameria e deri ne Presheve, me ate gjuhe qe flitet ne shkolle. megjithate nuk je i detyruar gjithsesi--79.106.109.86 25 Qershor 2010 21:11 (CEST)

Pershendetje, une jam duke u munduar qe te shkruaj sa me kjarte por ashte ndoshta e mundur qe nganjeher edhe mose te shkruaje si duhet ndoshta me kuptoni. --Mikullovci 25 Qershor 2010 21:28 (CEST)

tutorialRedakto

ne fakt tanime ekziston nje tutorial Wikipedia:Fillimi, megjithate do te te sugjeroja te rregullosh faqen kryesore te ndihmes njehere e pastaj te fillosh me perkthime sepse behet me e lehte duke marre parasysh se ndihma duhet te kategorizohet ashtu kshtu ne fund --Cradel 26 Qershor 2010 15:23 (CEST)

Ok, une pi shtoj kto ne Wikipedia:Fillimi. Një pyetje, a mundeni mum nominu per nije administrues? --Mikullovci 26 Qershor 2010 16:00 (CEST)
Shiko, me vjen keq por nuk ke dituri te mjaftueshme te gjuhes standarde shqipe, te gjitha faqet dhe artikujt (pervec diskutimeve) duhet te shkruhen ne ate gjuhe, prandaj me keqardhje te lus qe te mos i perkthesh faqet sepse pastaj duhet te korrigjohen, megjithate mund te krijosh dizajne te faqeve, p.sh. nese do te rregulloje faqen kryesore te ndihmes dhe t'i shkruash titujt e faqeve ndihmese do te ishte nje ndihme e madhe, pastaj une te siguroj se do t'ia pergatis permbajtjen, shpresoj ne mirekuptim --Cradel 27 Qershor 2010 01:16 (CEST)

U be. --Mikullovci 27 Qershor 2010 14:38 (CEST)

Shihe:(Per fillim) zhvendose te lutem. Organizimi ketu eshte me merr me wiki-projekte tjera shum keq. Shpejt e kum humb orientimin. --Mikullovci 29 Qershor 2010 15:24 (CEST)
Ne rregull, ke bere pune te mire, do ta zhvendosi ne ditet ne vijim --Cradel 30 Qershor 2010 00:10 (CEST)

Wikipedia direktive dhe Vini ReRedakto

Tjeta Mikullovci, keshilloj qe te perdoresh Wikipedia:Vini Re! dhe ta zhvendesosh te Wikipedia:Direktivë njeher qe te jete me e rregulluar. --  eagleal  29 Qershor 2010 22:55 (CEST)

Ok. --Mikullovci 30 Qershor 2010 12:03 (CEST)

WP:A#Mikullovci11Redakto

Shiko te WP:A#Mikullovci11. Neqoftese deshiron te kesh te drejta sysop, duhet te pranosh njeher kandidaturen te seksioni diskutimi, dhe pastaj te shikojme si vete votimi (zgjat > 15 dite). --  eagleal  29 Qershor 2010 23:29 (CEST)

E pranova propozimin tuaj. --Mikullovci 30 Qershor 2010 12:05 (CEST)
Tani je një administratorë/sysop. Urime. Për pyetje rreth privilegjëve të reja më pyet pa nguxim (si gjithnje per prova mund te perdoresh Wikipedia:Livadhi). Perdori me ndergjeshmeri keto privilegje (sidomos duke u referuar te notat e votuesve. Te fala. —  eagleal  14 Korrik 2010 23:26 (CEST)

Wikipedia:FillimiRedakto

Nuk po kuptoj pse e ke ndryshuar dizajnin, ai qe ishte më parë ishte më i mirë dhe faqet e livadhit nuk duhet të grisen, janë për të ushtruar redaktimin --Cradel 29 Qershor 2010 23:56 (CEST)

Vetem deshta me shiqu se si duket ky dizajn, por edhe ky dizajnë tash nuk eshte edhe aqë i keq. Problem livadh: Une mendoj se per cilin faqe nje livadh, eshte pak i tepruar dhe i pa kuptimte. Nje Wikipedia:Livadhi eshte e majftueshme. --Mikullovci 30 Qershor 2010 12:19 (CEST)

Lidhje interwiki në Wikipedia:KuvendiRedakto

Është kot të largosh lidhjet interwiki sepse ato krijohen automatikisht nga Vikipedia në gjuhet tjetër !

--87.65.242.154 2 Korrik 2010 14:09 (CEST)

U bë. --Mikullovci 2 Korrik 2010 14:12 (CEST)
Faleminderit Planeti 21 Gusht 2010 11:14 (CEST)

Faqja kryesoreRedakto

Disa çështje kanë mbetur të pazgjidhura. --Λeternus 5 Korrik 2010 14:12 (CEST)

Unë do ti kryej këto gjëra pas pushimit. Sepse tasht nuk kam mundësi, për ta përfunduar këtë Punë. --Mikullovci 5 Korrik 2010 21:09 (CEST)
 • Pershendetje. ne faqe kryesore ka ekzistu nji lidhje per Artikuj e rinj , nuk eshte me . kishte me qene mire me e rregullu se po ka veshtiresi. Planeti 20 Gusht 2010 18:59 (CEST)
Shih: http://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=Speciale:FaqeteReja&namespace=0 --Mikullovci 20 Gusht 2010 20:45 (CEST)
Nga faqja kryesore ska lidhje kurfare, ose une nuk po e shoh une. Planeti 20 Gusht 2010 22:27 (CEST)
Shih Diskutim:Faqja Kryesore e kume pas heq stampen Artikuj të rinj. --Mikullovci 21 Gusht 2010 11:08 (CEST)
E korrigjova në Faqen Kryesore. --Mikullovci 21 Gusht 2010 11:11 (CEST)
ok. Faleminderir Planeti 21 Gusht 2010 11:16 (CEST)

Të më falësh që ndërhyva te KuvendiRedakto

Të më falësh që ndërhyva te Kuvendi por i çova mesazh disa administratorve por nuk mu përgjigjën sepse nuk ishin aktiv në atë moment po sllavët po loboshin shum. Merreni me mend këkuan që në shkëmbim që ne të quanim IRJM në Maqedoni atëherë ato do të shkruanin tek Wikipedia e tyre që Kosova është e vetëm shtet dhe jo rajon i diskutuar. Kjo më irriton pasi kësilloj pazaresh janë të papranushme nuk dija se ku të ankohesha psi shof që po lobojn shum kundrejt meje duke shkruajtur gjith andej kunër meje vetëm se zbatoj rezolutën e OKB që vetë ato njohin. Vetë ai shteht prezantohet me këtë emër në OKB, FMN, Banka Botërore etj sdi pse këtë gjë e mohojnë është fare e qartë ju lutem më ndihmoni. Përdoruesi:IH

Jo ti e ke keqkuptuar atë që kam thënë. Unë deshta per të treguar qe pyetjet që nuk kanë të bëjnë me përmbajtjen, teknologjinë ose dizajnin e faqes kryesore, do të bëhen në Kuvend dhe jo në Diskutim:Faqja Kryesore. Për këtë punë që më tregove të lutem a mund të më japësh një shqarim dhe ndonjë dëshmi për këtë gjë që po ndodh. --Mikullovci 6 Korrik 2010 16:40 (CEST)
Po ja tek është http://mk.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%B0%D0%B7%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%80_%D1%81%D0%BE_%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%81%D0%BD%D0%B8%D0%BA:MacedonianBoy

Sllavomaqedonët shkruajn kështu "Албанска википедија

Повторно има проблем со „пријателчињата“ од албанската википедија. Како што видов повторно ја преименуваат секоја статија поврзана со Македонија и на нашата држава повторно ја нарекуваат ФИРОМ. Инаку јазикот исто така уште е славо-македонски, што значи дека нивната википедија е една бледа копија на грчката би рекол xD. Како и да е мора да превземеме нешто, затоа што вака повеќе не оди. Ако вака продолжат, Косово на МК вики ќе биде само регион! Поздрав Tомица1111 (разговор) 12:20, 6 јули 2010 (CEST)1111tomicaTомица1111 (разговор) 12:20, 6 јули 2010 (CEST)"

Këto dy persona http://mk.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%81%D0%BD%D0%B8%D0%BA:1111tomica dhe sidomos http://mk.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%81%D0%BD%D0%B8%D0%BA:MacedonianBoy

po vandalizojn në Wikipedian shqip e kuptova që bëra gabim që e shkruajta tek Diskutim:Faqja Kryesore sepse duhet ta shkruaja tek Kuvend dhe ju kërkoj të falur por nuk di pse nuk po merren masa ndaj këtyre sllave që vandalizojn në Wiki Shqip. Ato nuk dinë as shqip pasi diskutimin në faqen time e fillojn në anglisht po mos harrojm se kësaj i thon Wikipedia Shqip. Unë thjesht jam që Wikipedia shqipt të mbajë një status neutral dhe nëse mund të keni akses të nryshoni në faqen IRJM termin Republika e Maqedonisë paasi është i gabuar dhe ta zëvëndësoni me Ish Republika Jugosllave e Maqedonisë do tju a dija për faleminderit. Miqësisht Përdoruesi:IH

Titulli Rep. e Maqedonis është korrekt. Shikoje en:Wikipedia:Article titles. Në inter Wiki përdoret Rep. e Maqedonis ose vetem Maqedonia. Për shkak problemeve me Greqin ende nuk janë zgjidhur. Deri më tani ky emer do të zgjas përkohësisht, për këtë Rep. Maqedonis nuk kan arrit me ju bashkangjit Nato-s, për shkak protestave qe ka bërë Greqia. Për këtë duhet të mbetet emri Rep. Maqedonis. --Mikullovci 7 Korrik 2010 09:32 (CEST)
Unë s'jam dakord me termin Rep. Maqedonisë. Ai shtet në bazë të rezolutë të Këshllit të Sigurimit të OKB njihet me emrin Ish Republika Jugosllave e Maqedonisë ose shkurt IRJM dhe mbi këtë ska pse diskutohet në çdo aktvite vetë Shkupi prezantohet me FYROM (IRJM) nga lojrat olimpike deri tek Eurovizini. Në çdo organizëm si OKB, FMN, Banka Botërore. Ku vetë Shkupi pranon këtë emër ku aderon në këto orgnaizata çmudn të themi ne. Maqedonia nuk ekziston as është greke e as sllave madje mund të them që është ilire pasi me vdekjen e Alkesadrit ligjërisht froni duhet ti kalonte eprjotes Olimpia por në fakt u bë një luftë civile që çpëbëu perandorin. Të mbash emrin Maqedoni për këtë shtet të krijuar rishtaz nga shpërbërja e Jugosllavisë është komplet kundër çdo norme ndërkombëtare. --Përdoruesi:IH 7 Korrik 2010 14:25 (CEST)
Diskutimi bëhet këtu tani. --Mikullovci 7 Korrik 2010 14:31 (CEST)
Më falë po unë kam refernca e sbi pre e kërcëmive që sllavët më bën që do hiqnin Kosovës statusin shtet. Unë kam të drejtë e ju nëse i thoni vetes shqiptar ju lutem më ndihmoni ti ndlaojm së vandalizuari sllavët. Miqësisht Përdoruesi:IH

Shprehja e kërcnimit ndaj IHRedakto

Kur një kërcnim shprehet nga ana e administratorit për tu dalluar nga shqetsimi shprehet edhe arsyeja. Nuk ka çka të vije keq përderisa e kryen punën që ke marr përsipër. Mund të shprehesh një kuptim për gjendjen e personit por jo keqardhje. Dhe më këtë rastë shprehë kuptimin tim për gjendjen tënde si administrator i ri në shoqërin tonë. Urime dhe fatë të mbarë.--Kurreshtja 8 Korrik 2010 23:29 (CEST)

Artikuj per grisjeRedakto

Kam hapur nje votim ketu, votoni dhe komentoni per artikujt te cilet i kam kandiduar per grisje.--Liridon 15 Korrik 2010 23:53 (CEST)

MbrojtjeRedakto

Per shkak te disa vandalizimeve e mbrojta faqen tuaj kryesore. Nese nuk do te pelqej kjo qe bera mund ta heqish ate mbrojtje.--Liridon 26 Korrik 2010 17:06 (CEST)

Falemnderit për mbrojtjen.--Mikullovci 31 Korrik 2010 17:08 (CEST)

Template loop ??Redakto

Njatjeta, ka nje gabim qe se kuptoj midis ketyre dy stampave.

 • Stampa:Mekanika klasike
 • Stampa:PhysicsNavigation

Po ndryshoj njeren ndryshohet dhe tjetra .Kur te kesh kohe shikoe njehere. famleminderit.

Shiko Aksoquant. Në këto stampa mungohet formula (parametra). Stampa:PhysicsNavigation e zhvendosa tek Stampa:NavigationiFizika. Mundeni me përdore stampen tani. Kjo faqe këtu është per ty, në këtë faqe mundesht me eksperimentu me stampat. --Mikullovci 6 Gusht 2010 20:07 (CEST)

Përdore:

{{NavigationiFizika
|Emri     =
|Titulli   =
|Skeda    =
|Etiketë   =
|KyçItems   =
|Temë1    =
|Items1    =
|Temë2    =
|Items2    =
 ...
|Temë8    =
|Items8    =
|Shkencëtarët =
}}

Po, faleminderit e marr vesh. Po te shikosh artikullin Mekanika e Hamiltonit ose Mekanika klasike, stampa (Mekanika Klasike) prape nuk duket mire (ka vetem nje pjese e asaj qe qe me pare). Mendoj se stampa NavigationiFizika eshte nje alias i stampes (Mekanika klasike). Provova ta grisja por del qe duhet te gris stampen Mekanika klasike.

Mendoja ta vija stampen (Navigation Fizika) te faqja e fizikes sepse ka teorite dhe eksperimentet kryesore, dhe stampen (Mekanika klasike) tek deget/nen-deget e mekanikes.

E korrigjova. --Mikullovci 6 Gusht 2010 22:02 (CEST)

Stampa te mirmbajtjesRedakto

Mikullovci shih nese ke kohe edhe keto stampa ketu, ndoshta do na nevojiten.--Liridon 6 Gusht 2010 22:42 (CEST)

Aha shumë falimenderit. --Mikullovci 6 Gusht 2010 22:44 (CEST)

PershendetjeRedakto

Pershendetje Mikullovci

Nuk jam ash shum i ri por jo edhe shum i vjeter ne wiki por nuk e kam kuptuar, ne fakt as nuk jam interesuar se perse sherbejne disa scripta qe i perdorin disa perdorues te wikipedias angleze por shoh qe edhe ti i perdore. Kur te kesh ca kohe te lire a mund te ma shpjegojsh mundesisht me email Speciale:EmailPërdoruesit/Liridon.--Liridon 7 Gusht 2010 10:53 (CEST)

Po, ska problem. --Mikullovci 7 Gusht 2010 11:05 (CEST)

PyetjeRedakto

Komenti që kam bërë në faqen e përdoruesit Liridoni vlen edhe për ty. A mund t'më përgjigjesh në pyetjen që kam bërë në Kuvend? --Λeternus 7 Gusht 2010 17:32 (CEST)

Diskutim stampaRedakto

Shih këtë Stampa_diskutim:SC#Korigjim2 nese ke kohe.--Liridon 8 Gusht 2010 11:55 (CEST)

Stampa per shtetetRedakto

Eshte mire qe stampen ta kjojsh jasht artikullit te shtetit psh te SHBA-se, sepse disa artikuj kane shume material dhe nese e shton edhe stampen ateher behet ngarkese edhe me e madhe. Kjo paraqet problem gjat hapjes te ketyre faqeve nga vizitoret. Keshilla ime do ishte vetem ta zevendesojsh kodin e stampes se vjeter me kodin e stampes se re.--Liridon 8 Gusht 2010 14:05 (CEST)

Me fal se këtë problem nuk e mendova. --Mikullovci 8 Gusht 2010 14:23 (CEST)

Erik Gustav GeijerRedakto

A ka artikulli nevojë për përmirësim gjuhësore? --Adventus 11 Gusht 2010 15:52 (CEST)

Që don keni mundësi me përmirësua artikullin. Liridon bëri punë të mirë por duhet më shumë ndihmë. --Adventus 12 Gusht 2010 17:31 (CEST)

U bë. Do të përmirësohen. --Mikullovci 12 Gusht 2010 18:13 (CEST)

Portali:TeknologjiaRedakto

Pershendetje Mikullovci

Do të doja të diskutonim në mënyrën e mirë të fjalës për portalin teknologjia. Portali vërtet ka pas nevoj për përmirsim sidomos në pjesën hyrëse (aty ku ti ke vënë një foto), por kështu si e ke bërë është komplet ndryshim nga ajo cka kam punuar unë aty. Një arsye tëetër është se nëpërmjet një stampe që quhet Stampa:Random number aty bëhej ndyshimi i artikujve të zgjedhur dhe fotografive në vizitat të ndyshme, këto artiuj që janë [[|Portal:Teknologji/Selected articles|këtu]] dhe këto foto që janë këtu, dmth nëse po më kupton janë lista artikujsh që ndërrohen automatikisht. Ti ke ndryshuar përmbajtjen .

i would like some pee pee enhancement pills

Zgjidhja:Un ndryshimet e tua do ti kthej prapë në ndryshimet e fundit të bëra nga unë, nëse do bëje dizajnin e faqes përsëri por të lutem mos e mdrysho përmbajtjen, dhe mos i hic disa pjesë të pa plotësuara, sepse portali është në përpunim.

Të lutem mos keqkupto, sic theksova dhe në fillim dua diskutim në kuptimin e mirë të fjalës. Nëse ke kundërshtime ose mospërputhje mendimesh të lutem diskuto.--Liridon 14 Gusht 2010 23:37 (CEST)

Me fal Liridon, nuk e dinta qe ka problem me përmbajtjen. Por te drejit e ki, as mu nuk um pelqej dizajni qe e redaktova, nje ngjyr e fort ke. Pune te mbare. --Mikullovci 15 Gusht 2010 22:33 (CEST)

Stampa:ElektromagnetizmiRedakto

Njatjeta perseri, kur te te vije per mbare shikoje njehere kete po ke kohe. Nuk e kuptoj pse nuk punon sic duhet. Doja qe te vendosja stampen {#{Elektromagnetizmi}#} tek artikujt qe kane te bejne me kete teme. Por stampa del ne menyre te gabuar. Faleminderit.

stampa për figuratRedakto

Tek stampa për figura janë fushat për këto të dhëna:

 • Përshkrimi: Çfarë tregon Skeda?
 • Burimi: Prej nga e ka Uploader këtë imazh? (??? Logjike nga PC, apo Comp. tjeter. Për figura të shkarkuara më parë nga një burim "download". Pronari, poseduesi)
 • Autori: Kush e ka kriju fillimisht këtë imazh?
 • Data: Kur është krijuar kjo imazh?
 • Leja: Si mund të dini se ju duhet të përdorni këtë imazh? Ka të lejuar autori ty ngarkimin?
 • Versione tjera: Si e ka emrin një tjetër version të kësaj imazhit.

Mendojë se do të ishte mirë që për disa të futen stampa të atilla që kur të mos jenë dhënë vlerat për variabla, atëherë variabla të merr vetë vlera. P.sh variabla "Leja" ajo është e tepërt pasi që më poshtë përzgjidhet. Kështu po mendojë, në mungesë të dhënash, stampa të plasojë të dhënat:

 • Përshkrimi: një stamp që merr vetem emrin e figurës pa prefikset (jpg., png etj.).
 • Burimi : ... emrin e përdoruesit (fundi fundit ai është fija për të gjetur burimin)
 • Autori : ... emrin e përdoruesit (fundi fundit ai është fija për të gjetur burimin)
 • Data  : ... shenon "ngarkuar më kaq,kaq
 • Leja  : ... Shiko më poshtë ose le ta bartë lartë përzgjedhjen e ngarkuesit
 • Versione tjera : ... Nuk ka të njohura si të tilla.

--Kurreshtja 19 Gusht 2010 14:13 (CEST)

PerkethimiRedakto

Nëse ju nuk dëshironi që shkrimet tuaja të redaktohen dhe rishpërndahen, atëherë mos i jepni këtu. Nëse ju nuk e keni shkruar këtë vetë, ajo duhet të jetë në dispozicion sipas kushteve në përputhje me Kushtet e Përdorimit, dhe ju pranoni të ndiqni çdo kërkesë të licensimit përkatës

Bëra disa përmirësime, tash është më i saktë.--Liridon 29 Gusht 2010 18:56 (CEST)

A okej shumë falimenderit. --Mikullovci 29 Gusht 2010 18:59 (CEST)

Fundi i botësRedakto

Ke harruar ta shtosh arsyen për këtë veprim. --Λeternus 2 Shtator 2010 12:29 (CEST)

Me falni, se nuk e pasna pare kete artikullin, mednova se eshte nje tjeter. E largova stampen. --Mikullovci 2 Shtator 2010 16:55 (CEST)

përkthimiRedakto

tung, verejta disa gabime ne perkthimin e versionit te ri te wikipedias, si psh: fshij, shtoe temen, mbrojteje etj. Nuk e di nese i ke perkthyer ti por nese e ke bere te lus t'i rregullosh. Nese nuk i ke perkthyer, te lutem mundohu t'i rregullosh sepse une nuk po kam kohe --Cradel 2 Tetor 2010 00:38 (CEST)

U bë.--Mikullovci 7 Tetor 2010 07:57 (CEST)

Gjiri PersikRedakto

Zotëri Mikullovci, gjatë redaktimit të gjirit persik vërejta që titullin e paskam vënë "Gjirin Persik", a do të mund të ndryshonit titullin në "Gjiri Persik" ? == COBJK 07 Tetor 2010 01:03 (CEST)

U bë. --Mikullovci 7 Tetor 2010 07:57 (CEST)

SuediaRedakto

Falemenderit shumë! Jhendin 10 Tetor 2010 20:53 (CEST)

Oso KukaRedakto

Si gjithmonë faleminderit për verejtjet zotëri i nderuar, do merrem me rregullimin e tekstit kur të mundem. Flm, nderime.--Hatake 11 Tetor 2010 10:33 (CEST)

Falimenderit dhe nje pune te mbarre.--Mikullovci 11 Tetor 2010 10:43 (CEST)

TjetaRedakto

Nqs mundeni, a mund të ma përmbledhni në pak fjalë ç'do te thote reviewer, sepse nuk arrita të gjeja shpjegim tek ajo faqja. Me respekt --Hatake 7 Nëntor 2010 20:50 (CET)

Flm gjithsesi, e kuptova vetë :D, Punè tè mbarè --Hatake 7 Nëntor 2010 21:01 (CET)

VandalizëmRedakto

Përshëndetje Mikullovci11,

nese un du nj çik ndihmë: un kam gjetur nj që vandalizon edhe meqënëse jam re ktu në Wikipedia nuk di çfate bej.--Tfts 22 Tetor 2010 23:49 (CEST)

Përdoruesi u blloku. --Mikullovci 23 Tetor 2010 11:18 (CEST)
U bërë. --Mikullovci 19 Janar 2011 16:29 (CET)
 • Arta.arta të lutem. Nuk vandalizon, por nuk din të redaktoj edhe nuk e mer seriozisht Vikipediën. --Tfts 4 Mars 2011 21:34 (CET)
 • 79.106.109.158 bllokojeni ju lutem.
  tfts
  12 maj 2011 21:01 (CEST)
 Y U bë: 1 Jave. —  eagleal  12 maj 2011 21:11 (CEST)

PershendetjeRedakto

C'kemi Mikullovc. Jam "Sulmues" ne Wikipedian angleze, tani jam i bllokuar po kur "Sulmues" te zhbllokohet, do e transferoj account-in te "Sulmuesi". Doja vetem t'ju pershendesja e t'ju pergezoja per punen e jashtezakonshme qe keni bere ketu, po gjithashtu qe editimet e mia te transferohen ne Wikipedian shqiptare nga "Sulmues" ne "Sulmuesi". Faleminderit. --Sulmuesi 25 Tetor 2010 22:46 (CEST)

Përshëndetje Sulmuesi, më vjen keq por unë jamë vetëm një Administrues, drejtat për transfermim nuk i kamë akoma. Shih Përdoruesi diskutim:Eagleal. Me falni --Mikullovci 26 Tetor 2010 20:36 (CEST)

Fundraiser 2010_Translation & LocalizationRedakto

Greetings Mikullovci11, my name is Sam and I am working for the Wikimedia Foundation during the 2010 Fundraiser. My job is to be the liaison between the Albanian community and the Foundation. This year's fundraiser is intended to be a collaborative and global effort; we recognize that banner messages that perform well in the United States don't necessarily translate well, or appeal to international audiences. I'm contacting you as I am currently looking for translators who are willing to contribute to this project, helping to translate and localize messages and suggesting messages that would appeal to Albanian readers on the Fundraising Meta Page. Please let me know if you'd be interested in helping with this project, and add your feedback to the proposed messages as well! I look forward to working with you during this year's fundraiser.Sam Chapman

Vandalism on sq.wikipediaRedakto

Please see [2]. Thanks for your comments. -- Quentinv57 30 Tetor 2010 17:15 (CEST)

Thanks for the report.--Mikullovci 30 Tetor 2010 17:21 (CEST)
No problems. I have proposed the installation of the FlaggedRevs extension. Please continue to watch future discussions of Wikipedia:Kuvendi. Thanks. -- Quentinv57 31 Tetor 2010 14:48 (CET)

FlaggedRevsRedakto

The extension has now been enabled : we can begin our work. By default, only local sysops are allowed to mark a revision as checked or as quality. But you can add someone on editor or reviewer groups. Is it fine to you ? -- Quentinv57 7 Nëntor 2010 12:12 (CET)

Perfect, thank you very much. --Mikullovci 7 Nëntor 2010 12:14 (CET)
Hmmm... global sysop don't have the ability of marking revisions as checked... Could you add me to group "reviewer", please ? I think that it would be better if I just mark no-vandalism contributions as "checked" and if you mark perfect ones as "quality". I don't speak albanian, so I can be wrong some times... -- Quentinv57 7 Nëntor 2010 12:26 (CET)
Emm.. i am just a admin. User:Eagleal is a bureaucrat. Try and ask him. :) --Mikullovci 7 Nëntor 2010 12:36 (CET)
I have given you rights to do that. Please see Special:UserRights -- Quentinv57 7 Nëntor 2010 12:37 (CET)

Done. --Mikullovci 7 Nëntor 2010 12:44 (CET)

Thanks. Feel free to contact me if you have any problem regarding the use of this extension -- Quentinv57 7 Nëntor 2010 12:45 (CET)

It would be fine, if I could have the right as well, I'm global sysop too and have over 300 edits over here - Hoo man 7 Nëntor 2010 13:19 (CET)

Erledigt. --Mikullovci 7 Nëntor 2010 13:39 (CET)

WikilajmeRedakto

Pershendetje! Ju lutem redaktuesve te Wikipedia-s te kontribujone sado pak tek test-projekti Wikinews Shqip ne menyre qe te krijohet. Per momentin ka vetem 2 redaktues por per tu krijuar duhet te kete me shume. --Laijmova 24 Nëntor 2010 17:51 (CET)

featured pictureRedakto

What do you think about this one for a featured picture?

Mdupont 28 Dhjetor 2010 12:43 (CET)

Reviewer flag for WikitanvirBotRedakto

Hello, you granted my bot a reviewer flag. Thanks but I think it's redundant.. Since it's not a human and actually can't review. I have made a bot flag request months ago. So, I will be glad if a bureaucrat of your wiki grant that bot a "bot flag". Edits of flagged bots are automatically patrolled. — Tanvir • 7 Janar 2011 19:43 (CET)

mbiemri i gjere e me pas ii ngushtiRedakto

ne tekstin e fillestar "shkruhet wikipedia eshte nje enciklopedi vullnetarisht e redaktuar Mendoj se otingellen me mire ne shqip eshte nje enciklopedi e redaktuar vullnetarisht

A mund ta jepni nje lidhje (link). --Mikullovci 16 Janar 2011 13:18 (CET)

VotimiRedakto

Ju lutem a të merrni pjesë tek votimi për një Kuti e re për artikullin Shqipëria. --Tfts 9 Janar 2011 19:20 (CET)

Prap një votim :) Sigurisht nuk është e detyrueshme. --Tfts · diskuto 12 qershor 2011 14:25 (CEST)
Ju lutem votoni edhe këtu. --Olsi (Diskuto) 26 qershor 2011 17:57 (CEST)
Shiko këtë: Diskutim:Faqja kryesore/Votimiet -- Tfts · (Diskutim) 18 korrik 2011 19:09 (CEST)

Thank you!Redakto

Mikullovci11, I would like to thank you for all of your help translating and helping coordinate volunteers during this year's fundraiser. Your collaboration was paramount to the success of the campaign and personally, made my job a very pleasant one. I wish you well in the year ahead and hope our paths cross again. schapman

Faqja KryesoreRedakto

Përshendetje,

ky Punimi tënd e Faqës Kryesore është shum i mirë. Kur ke ndermënd me e fut në punë? --Tfts 22 Janar 2011 21:39 (CET)

Une e kum pas shtu versionin te ri, por u pas largu nga user cradel. --Mikullovci 22 Janar 2011 22:14 (CET)

ReviewerRedakto

A mund t'mi japësh të drejtat e reviewer? Faleminderit. --Λeternus 5 Shkurt 2011 00:40 (CET)

Thanx :) --Λeternus 5 Shkurt 2011 16:18 (CET)

WikilajmeRedakto

Përshëndetje Mikullovci! Edhe mesazhet e fundit qe kishin mbetur pa u perkthyer u perkthyen. Tani shpresoj qe te krijohet Wikilajme! Me respekt,--Olsi Hysa 15 Shkurt 2011 17:42 (CET)

Faleminderit shumë. Një punë të mbarrë. --Mikullovci 15 Shkurt 2011 18:01 (CET)

Diellza KollgeciRedakto

Duhet të griset kjo faqe e vjetër (2007...).

Faleminderit.

--AXRL 28 Shkurt 2011 16:07 (CET)

U bërë. --Mikullovci 28 Shkurt 2011 16:14 (CET)

11 Bashkitë e TiranësRedakto

 
Mbaruar

A mund ma bësh një hartë e re sipas ksaj në faqen 12 të lutem. --Tfts 14 Mars 2011 20:20 (CET)

Ska problem. --Mikullovci 15 Mars 2011 18:40 (CET)

Jo, ajo me hartën e Tiranës që ndodhet akoma më poshtë.--Tfts 16 Mars 2011 16:43 (CET)

Harta u bë. --Tfts 7 maj 2011 17:37 (CEST)
File:Tirana Minibashkitë.svg mo e mire eshte kjo :) --Vinie007 7 maj 2011 19:45 (CEST)

Portali MaqedoniRedakto

Përshëndetje Mikullovci11!

A ke pak kohë të shohish te faqja e diskutimit në Wikipedia-n në gjuhën gjermane? Kam aty një pyetje.

Tung Alboholic nga Wikipedia gjermane.--77.239.44.186 4 maj 2011 11:13 (CEST)

Artikuj per shqyrtimRedakto

A mundesh qe ti aprovosh keto artikuj :

Faleminderit per mbeshtetjen !

Artikuj per shqyrtimRedakto

Nuk e di pse ju ka dale te gjithave ky shkrimi "i pashqyrtuar".

Per krijimin e tabelaveRedakto

Si mund te krijohen tabela mbi ngjarje si luftera, katastrofa etj ??

Ja dhe shembuj :

Po pate mundesi krijoje nje tabele si ato me lart

Pershendetje Njeriu i Kuq, cilin? Kete infoboks? Ose ato bokse qe hapen dhe mbylen? --Mikullovci 28 maj 2011 19:19 (CEST)

Infoboksin Military Conflict Kete infoboks, vecse duhet te jete ne shqip !!!

Faleminderit per ndihmen !!! Edhe te lutem shqyrtoje edhe kete artikullin :Rastet e kontakteve të UFO-ve në Shqipëri.

Si e ka emrin tabela ? sepse dua ta perdor tek Rebelimi i vitit 1997

Po po te kuptoj. Une do ta krijoj neser nje stamp siq eshte ne wikipedin angelze. --Mikullovci 28 maj 2011 20:43 (CEST)
Perdore kete stampa:
{{Linjë
|tekst1 =
|tekst2 =
}}

Futu kete stamp vetem ne ate infoboks. --Mikullovci 29 maj 2011 11:45 (CEST) Ne cfare infoboksi ta perdor ???

Keshtu per shembull.--Mikullovci 29 maj 2011 14:34 (CEST)

ok ok

Sq.Wikipedia_Misto TreskaRedakto

Pershendetje Mikullovci dhe faleminderit per te gjithe kontributin tuaj ne Wikipedia. Se fundi kam pasuruar faqet ne shqip me artikullin Misto Treska. Gabimisht, kete artikull e shtova fillimsht ne faqet anglisht, e me pas e transferova tek wikipedia ne shqip. Gjithsesi akoma nuk shoh qe ky artikull te shfaqet nepermjet kerkimit ne Google. A duhet te ndjek ndonje procedure specifike te bej te dukshem kete artikull?

Duke ju falenderuar, Albanian treasures 23 qershor 2011 15:41 (CEST)

Artikuj per shqyrtimRedakto

Shqyrtoji pak keto artikuj

Misto TreskaRedakto

Pershendetje Mikullovci dhe faleminderit per te gjithe kontributin tuaj ne Wikipedia. Se fundi kam pasuruar faqet ne shqip me artikullin Misto Treska. Gabimisht, kete artikull e shtova fillimsht ne faqet anglisht, e me pas e transferova tek wikipedia ne shqip. Gjithsesi akoma nuk shoh qe ky artikull te shfaqet nepermjet kerkimit ne Google. A duhet te ndjek ndonje procedure specifike te bej te dukshem kete artikull? Duke ju falenderuar, Albanian treasures 23 qershor 2011 15:41 (CEST) __ Mesazhin e mesiperm e kam derguar ne daten 23 Qershor, dhe nderkohe nuk shoh akoma qe artikulli te jete i aksesueshem nga google. Ju lutem me ndihmoni te bej te aksesueshem kete artikull, pasi ka qene nje pune jo e lehte per mua te punoja ndermjet shume referencash dhe te shkruaja artikullin. Faleminderit!

ImportuesRedakto

Përshëndetje Mikullovci,

Do të doja të të kërkoja një nder. Dëshiroj që të bëhem një Importues pasi këto privilegje më nevojiten për një projekt mbi koordinimin gjeografik në hartat OSM. Premtoj se do ta përdor këtë privilegj me ndershmëri. Euriditi 11 korrik 2011 20:41 (CEST)

Lëre fare. U krye me sukses kjo punë. Euriditi 20 korrik 2011 20:21 (CEST)

Mos pranimiRedakto

Stampa e shteteve që e ke zëvendësuar këtu, si duket variabla POPULLSIA_DENDESIA nuk pranon vlerat e dhëna. Ka paslajmërime si Gabim shprehjeje: Karakater pikësimi i panjohur "," d.m.th. për vlera decimale. Do të ishte mirë të ndërmarrish diçka. --Historiku 13 korrik 2011 06:23 (CEST)

Sotir KuneshkaRedakto

Ju keni redaktuar nje artikull per Sotir Kuneshka, akademiku shqiptar qe ka studiuar fiziken berthamore. A kini ndoshta nje informacion, ku studionte ai ne Pariz? PS. Jam i regjistruar ne Wikipedia, por ne degen per anglishten - BoojumMXX (http://en.wikipedia.org/wiki/User:BoojumMXX), per kete nuk mund te firmos ketu...

LinkRedakto

Pershendetje Mikullovci

Nuk e di nese e ke vene re ne wikipedian e gjuhes gjermane, linqet jane pa underline (pa vize perfundi tekstit link), nese ke mundesi ti pyesish, qe ta aplikojme edhe ne, duket me mire. --Liridon 12 shtator 2011 22:55 (CEST)

Ku? A mund te ma jepsh nje shembull? --Mikullovci 16 shtator 2011 19:59 (CEST)


Shkikoji linqet qe jane ne artikullin gjermanisht dhe ate shqip, ne ate gjermanisht linqet nuk kane vije underline, ndersa ajo shqip ka underline.--Liridon 16 shtator 2011 20:45 (CEST)

 

Gabimi eshte te ti. Lidhjet jane ne rregul te kompjuteri im. --Mikullovci 16 shtator 2011 21:37 (CEST)

E rregullova, problemi ishte tek "parapelqimet", flm.--Liridon 16 shtator 2011 22:03 (CEST)

"Sichter"Redakto

Tungjatjeta Mikullovci11! Kam një pyetje: Si mund të bëhem "Sichter" (nuk di si i thuajnë shqip) në Wikipedia-n shqipe? A mund të më bësh ti? Përshëndetje--Alboholic 2 tetor 2011 17:16 (CEST)

Ja klar kein Problem. Ich hab aber bemerkt das du nicht grade sehr aktiv im albanischen Wikipedia bist. Zwar gibt es keine richtigen Richtlinien für einen Sichter, jedoch sollte man schon mehr als 300 Edits haben. Pershendetje --Mikullovci 2 tetor 2011 20:39 (CEST)
Po, e dija. E kam ama ndërmend të angazhohem më në Wikipediën. ;)--Alboholic 2 nëntor 2011 17:56 (CET)
Sa po vura re se nuk ma ke ndryshuar statusin akoma. Të lutem bëma sa më shpejtë. ;) Bëra disa zgjerime në artikullin Zvicra. Përshëndetje.--Alboholic 2 nëntor 2011 20:07 (CET)

 Y Done: --Mikullovci 18 nëntor 2011 16:02 (CET)

kuvendi i kosoves si simbol i demokracisRedakto

do te doja te diskutoj per temen kuvendi ikosoves si simbol i demokracis

kuvendi i kosoves si simbol i demokracisRedakto

do te doja te diskutoj per temen kuvendi ikosoves si simbol i demokracis

Nuk e shoh të tillë.Madje as i gjason një parlamenti(Kuvendi) për arësyen e thjeshtë se 20 "deputet" të këtij parlamenti nuk janë të zgjedhur nga vota e popullit por të "emruar" (të imponuar nga s'di kush)... Në këto kushte është e palogjikshme të të vlerësohet si simbol i demokracisë një kuvend që nuk ka rezultuar nga kritere strikte demokratike.

Rregullat e SqwikiRedakto

Do te desha te shihni pak kete thread qe kam hapur per nje projekt perkthimi te rregullave kryesore te wikit. Si administrator, mendova qe do ishit i interesuar. Ju ftoj te merrni pjese.Sportishqiptar 22 nëntor 2011 17:49 (CET)

Ndryshimet ne figuraRedakto

Pershendetje, Eshte nje problem te cilin nuk mundem ta zgjidh tash kaq kohe. Fjala eshte per publikimin e figurave/fotove ne nje artikull. Nuk eshte e mundur te zevendesohet figura aktuale me ate te duhuren ose te vendoset direkt figura e duhur. Po te jap nje shembull: dua qe   figure (mungojne yjet mbi steme) te zevendesohet nga e cila eshte stema korrekte. Po ashtu   figure e cila eshte pjese e ketij artikulli nuk shfaqet sic duhet. Mbase publikimi i figurave ne gjuhe te ndryshme ndikon ne figurat, pasi jam munduar por nuk e zgjidh dot kete problem. Falemnderit --Fjorilda09 8 janar 2012 18:45 (CET)

Licensat e fotografive- skedarëveRedakto

Përshëndetje Mikullovci11, këtë dikutim e kam bërë edhe te adminat tjerë aktiv Euriditi dhe Tëfcí, prandaj mos e merr personale,


Nuk e di sa e keni vërejtur por gjat ngarkimit të fotove - skedarëve dalin shum pak lloje të licensave që duhet ti zgjedhim, dhe kjo po ndodh këtë kohë të fundit. Nëse keni bërë ju ndonjë ndryshim është mirë që të rikthehet, pasi licensat janë pjesë e rëndësishme gjat ngarkimit të skedarëve. Nëse nuk e keni bërë ju ose adminat e tjerë ndryshimin atëherë të kërkoj zgjidhje tek Eagleal.--Liridon (diskutimet) 27 prill 2012 22:15 (CEST)

Fshatrat e KosovesRedakto

Fshtrat e Kosoves i ke shkruar te gjitha me dore? Cfare burimi ke perdorur? Faleminderit Arianiti (diskutimet) 1 dhjetor 2012 18:46 (CET)

Teme e reRedakto

Pershendetje,

Nese ke mundesi t'ja leshosh nje sy ketij artikulli http://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=Peace_TV_Shqip&oldid=1282859 (versionin e fundit) per ta aprovuar. Gjithashtu kishte me qene mire ketij shkrimi me ju hek kerkesa per aprovim pasi qe pothuajse per cdo ndryshim qe po behet po nevojitet me i shkrujt dikujt prej moderatoreve per ta aprovuar.

Me respekt, Hasani.


U Bere --Mikullovci 16 shkurt 2013 09:25 (CET)

Ftesë për pjesëmarrje në diskutimin mbi heqjen arbitrare të referencave mbi dënimet me vdekje të Kristaq RamaRedakto

Ju lutem ndiqeni pak debatin tek Kuvendi(http://sq.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Kuvendi#Diskutim_mbi_referencat_e_d.C3.ABnimeve_me_vdekje_nga_Kristaq_Rama). Po bëhen disa veprime absurde e arbitrare. Me respekt!-- Mr. Pseudo diskuto 26 shkurt 2013 00:15 (CET)

PershendetjeRedakto

Përdoruesi:Babagjysh po prish punen time n'artikujt Rauf Fico, Lef Nosi, etj si pasoje e tendenciozitetit qe i asht vu ne pah me artikullin e K. Ramës dhe Lufta Civile 1943-1944. Do te me duhej pak ndihma jote. --S. Saiti (diskutimet) 13 mars 2013 18:38 (CET)

E kunderta, une ja rregullova por i ka syte me graso. Eshte vandal Babagjysh (diskutimet) 13 mars 2013 18:40 (CET)
Cfare rregullove ti? Tetovo boy (diskutimet) 15 mars 2013 19:29 (CET)

Bllokoni përdoruesin HatakeRedakto

Ju lutem merrni masa për bllokimin afatgjatë të përdoruesit Hatake sepse shan përsëri pa pikë turpi dhe pa ndërprerje. Përshëndetje Babagjysh (diskutimet) 15 mars 2013 16:14 (CET)

Pershendetje. Tungjatjeta. Miredita. Ca bone. Si e kalon! Tung!Redakto

(vetem bera shaka)

A je dakord me perdoruesit "Planeti" ne lidhje me grisjes e artikullit me titullin "Origjina e Allahut"? Je dakord me te?

"Rosela Gjylbegu" reviewRedakto

Përshëndetje Mikullovci11!

Nevojitet aprovim i ndryshimeve te dy viteve te fundit te artikulli ne fjale.

Meqe nuk e di cili administrator eshte aktiv, per cdo rast u shkrova te gjitheve.

Faleminderit,

--Namik (diskutimet) 29 prill 2014 11:19 (CEST)

Ngarko skedarë, Eksperti për ngarkim?Redakto

Hello! Sorry for writing in English. As you're an administrator here, please check the message I left on MediaWiki talk:Licenses and the village pump. Thanks, Nemo 18 Shtator 2014 21:22 (CEST)

Pershendetje mik i nderuar une kam kandiduarKoka11 për admin...Redakto

PershendetjeRedakto

--Rrjedha 23 Shkurt 2015 10:55 (CET)Rrjedha, po kandidoj Koka11 për administrues edhe unë kërkoi një votë për kandidatin tim dhe po kërkoj mështetjen tënde. Faliminderit . me nderime PS: Votimi bëhet këtu: WP:Kandidatura për administrues --User:Rrjedha

Thirrje për pjesëmarrje aktive në Wikipedia Weekend 2015Redakto

Përshëndetje Mikullovci11,

Shpresoj që projektet po ju shkojnë mirë. Po ju shkruaj për Wikipedia Weekend, edicioni i dytë këtë vit që mbahet në 5-6 Dhjetor 2015 në Tiranë. Wikipedia Weekend është takimi vjetor i wikipedianëve nga vënde si Kosova, Shqipëria, rajoni dhe Evropa me qëllim ndarjen e eksperiencave midis nesh si dhe ekspozimin e projekteve të Wikimedia në Wikipedianë potencialë. Vizioni i organizatorëve është që ky aktivitet të bëhet cdo vit dhe të ndikojë sadopak në rritjen e komunitetit tonë dhe të përmirësimit të Wikipedia në shqip, të Commons dhe jo vetëm. Mendojmë se do ishte interesante dhe shumë e dobishme për komunitetin shqipfolës të Wikipedia të ishit pjesë e këtij eventi, si një kontribues aktiv i komunitetit, me vecorinë e pjesëmarrësit ose/dhe ligjëruesit.

Për më shumë informacion dhe aplikime për pjesëmarrje ju lutem shikoni këtu: https://meta.wikimedia.org/wiki/Wikipedia_Weekend_in_Tirana_2015. Për cdo pyetje mos hezitoni të na kontaktoni duke lënë shënimin tuaj në faqen Meta si më lart. Shpresoj të shihemi në Wikipedia Weekend 2015. --Redon Skikuli (diskutimet) 4 nëntor 2015 15:15 (CET)

Kam per te bere nje detyre kam nevoje per sqarime se spo e kuptoj dot Detyra 1. Te projektet e tua per ne shkolle fut tabele me permbajtje. Nese ka nevoje, fut tabele me indeks.

Statusi juaj i administratoritRedakto

Përshëndetje. Një politikë e re në lidhje me heqjen e të "drejtave të avancuara" (administrator, burokrat, etj) u përshtat nga konsensusi i komunitetit kohët e fundit. Sipas kësaj politike, kujdestarët po rishikojnë aktivitetin e administratorëve në wikit me një politikë inaktiviteti.

Ju e arrini kriterin e inaktivitetit (pa redaktime ose hyrje për 2 vjet) në sqwiki, ku ju jeni administrator. Meqënëse sqwiki nuk një rishikes të sajin të të drejtave të administratorëve, aplikohet ai global.

Nëse ju dëshironi të rimerrni të drejtat tuaja, ju duhet të njoftoni komunitetin tuaj që kujdestarët ju dërguan këtë informacion për inaktivitetin tuaj dhe ta diskutoni çështjen. Në përfundimin e diskutimit, nëse komuniteti do që ju të mbani të drejtat tuaja, ju lutemi kontaktoni me kujdestarët tek m:Stewards' noticeboard, dhe lidhni diskutimin e komunitetit lokal, ku ata shprehin dëshirën që ju të mbani të drejtat, dhe të tregojnë një kërkesë mbajtjen e të drejtave në vazhdim.

Ne kujdestarët do ti vlerësojmë përgjigjjet. Nëse nuk ka përgjigjje fare brenda një muaji, ne do të vazhdojmë me heqjen e të drejtave tuaja. Në rast dyshimi, ne do të vlerësojmë përgjigjjet dhe do ta referojmë vendimin komunitetit lokal për komente dhe rivlerësime. Nëse keni pyetje, ju lutemi na kontaktoni tek m:Stewards' noticeboard.

Të fala, Rschen7754 22 korrik 2016 04:50 (CEST)

AmbasadatRedakto

Përshëndetje!

Ky është një mesazh gjysmë i automatizuar për të verifikuar dëshirën tuaj për të vepruar si ambasador i Wikipedia-s shqip në lidhje me gjuhët që keni zgjedhur te faqja Wikipedia:Ambasadat. Faqja në fjalë do të pësojë së shpejti disa ndryshime në organizim si pjesë e programit standardizues ndërwiki të ndërmarrë nga unë. Modeli përfundimtar i saj do të jetë i ngjashëm me faqen këtu. Të lutem, lexo me kujdes hyrjen te faqja në fjalë dhe përgjigju poshtë këtij mesazhi nëse dëshiron të vazhdosh të jesh ambasador, dhe nëse po, përcakto gjuhët. Një mungesë e përgjigjes tënde për më shumë se 1 javë nga data e dërgimit të mesazhit do të nënkuptojë refuzimin e detyrës së ambasadorit. Kini parasysh se mesazhi në fjalë vlen vetëm për ambasadorët e parë që do të mbarten në versionin e ri të faqes nga faqja aktuale. Pasi ndryshimet të kenë përfunduar çdokush mund të shtojë dhe heqë lirisht emrin e tij nga lista e ambasadorëve. - Klein Muçi (diskutimet) 21 maj 2019 18:27 (CEST)