Ndryshimi mes inspektimeve të "Eqrem Kryeziu"

19 bytes added ,  14 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Robot: Changing Category:Politikan)
v
Eqrem Kryeziu lindur më [[15 shkurt]] [[1948]] në [[Prizreni (komuna)|PrizrenitPrizren]], [[Kosovë]] [[politikan]] [[shqiptar]]. Ekremi është Magjistër i Shkencave Filologjike.
 
Që nga themelimi i LDK-së në Kosovë dhe deri në kuvendin e tretë zgjedhorë të degës ka qenë Kryetar i Degës së saj në Prizren. Pas zgjedhjeve Ekremi është zgjedhu si nënkryetar i parë në degën e LDK-së në Prizren. Përndryshe që nga viti [[1972]] Eqrem Kryetiu ishte i angazhuar në arsim.
 
[[Category:Politikanë]]
[[Category:Kosovar]]
445

edits