Dallime mes rishikimeve të "Breaking dawn"

22 bytes added ,  11 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
No edit summary
No edit summary
'''Breaking Dawn''' eshteështë pjesa e 4 e librave TWILIGHT[[Twilight]]. Pasi qe Bella dhe i dashuri i saj vampir Eduard martohen, ata vendosin te shkojneshkojnë ne muajin e mjaltit ne Brazil. Pas pak kohesh Bella zbulon qe eshteështë shtatzeneshtatzëne. Bella dhe Eduard kthehen menjeheremenjëherë ne Forks Uashington. Vampirja e keqe Irina e kishte marre vesh se Bella ishte shtatzeneshtatzëne dhe kishte bere plan me Volturet qe familjen Kallen dhe Bellen ta zhdukin nga faqja e dheut. Bella kishte veshtiresi gjate lindjes. Bebja kishte thyer shume kocka dhe Bella kishte hunbur shume gjak. I dashuri i saj vampir Eduard vendosi ta kthej ateatë ne njenjë vampir qe t'ia shpetojshpëtoj jetenjetën. Pasi Kallensat e marrin vesh qe Irina dhe Volturet dojne ta shkaterrojneshkatërrojnë Renesmen (vajzen e Belles dhe Eduard) ata mendojnemendojnë te shperngulenshpërngulen dhe te luftojneluftojnë me ta. Ne fund Kallensat fitojnefitojnë dhe Bella, Eduard dhe Renesme kthehen shendosh ne Forks.
 
 
Redaktoi: Gentrit Gecaj