Dallime mes rishikimeve të "Bilal Xhaferri"

v (U kthyen ndryshimet e 91.187.103.5 (diskutimet) në versionin e fundit nga 91.187.103.6.)
([[Sabri Hamiti]]) në "Poeti i nemun: Bilal Xhaferri vdeki ne SHBA
 
KAri i madh Pidhi i vogel PQika e madhe ,, etj
==Tituj të veprave==
* "Njerëz të rinj, tokë e lashtë" - tregime ([[1966]])
* "Lirishta e kuqe" - poezi ([[1967]]) <ref name=GjSh> [[Gjovalin Shkurtaj]] dhe [[Enver Hysa]] : [[Gjuha Shqipe për të huajt dhe shqiptarët jashtë atdheut]] </ref>
* "Dashuri e përgjakur" - romancë ([[1992]]), [[Shtëpia Botuese “Bilal Xhaferri”]]
* "Krastakraus" - roman (1967), (botimi pas vdekjes) [[Shtëpia Botuese “Bilal Xhaferri”]], [[1993]]) <ref name=GjSh />,
* "Eja trishtim" - poezi ([[1995]])
* "Ra Berati" - roman, botim - [[Prishtina]] [[1995]] ISBN 99943-904-5-7
* "Përtej largësive" - prozë e publicistikë ([[1996]]}
 
==Te tjera==
Anonymous user