Sredoreku

fshat në Maqedoni
Sredoreku
Fshat
Vendndodhja
Sredoreku is located in Maqedonia e Veriut
Sredoreku
Sredoreku
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pellagonia
Komuna Dollnen
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 604 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 7504
Prefiksi (+389) 048
Targa PP
Koordinatat 41° 24′ 34″ Veri

21° 21′ 42″ Lindje

Popullsia 52 banorë (2002)