St. Paul, Alaska

Qytet ne Alaska, Shtetet e Bashkuara te Amerikes

St. Paul, Alaska (St. Paul) është një qytet në qarkun Aleutians Westshtetit federal Alaska, SHBA. Në St. Paul, Alaska jetojnë 479 banorë (2010). Qyteti ka një sipërfaqe prej 765.4 km2 (295.5 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 7 m (23 ft).

St. Paul, Alaska
St. Paul
qytet
St. Paul, Alaska
St. Paul, Alaska
Popullsia
 • Gjithsej479

HistoriaRedakto

GjeografiaRedakto

ReferimeRedakto

  1. ^ 2015 Alaska Municipal Officials Directory. Juneau: Alaska Municipal League. 2015. fq. 137. {{cite book}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: St. Paul, Alaska – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale