Stefani II ( l. ?, Roma - v. 26 mars 752, Roma) ishte Lista e papëve.[1] Shërbeu si papë që nga zgjedhja e tij më 22 mars 752 dhe deri më 26 mars 752. Paraardhës i tij ishte papa Zaharia, ndërsa pasardhësi papa Stefani II.

Stefani II
250px
Zgjedhja 22 mars 752
Fundi papatit 26 mars 752
Paraardhësi papa Zaharia
Pasardhësi papa Stefani II
Lindja Roma, ?
Vdekja Roma, 26 mars 752

Shiko edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

ReferimeRedakto

  1. ^ * Stampa:En {{{emri}}} - Enciklopedia katolike e papëve
Tituj të Kishës katolike
Parardhësi 
papa Zaharia
Papë
22 mars 75226 mars 752
Pasardhësi 
papa Stefani II