Strandabyggð (islandisht: Strandabyggð), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Fjordet Perëndimore, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore veriperëndimore.

Strandabyggð
Strandabyggð
Komunë
Vendndodhja e komunës
Vendndodhja e komunës
Popullsia
 • Gjithsej506
{{{postal_code_type}}}
510, 512

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto