Sueca, Valencia

komunë në Spanjë

Sueca, Valencia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribera Baixa, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Sueca, Valencia ka 28908 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 92.5 km2.

Sueca, Valencia
Imágenes de Sueca del Wiki Takes 02.jpg
Flamuri i Sueca, Valencia
Stema zyrtare e Sueca, Valencia
Popullsia
 • Gjithsej28.908
Emri i banorëveSuecà, Suecana
Faqja zyrtarewww.sueca.es

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto