Superkupa e Shqipërisë 1994 është edicioni i 5-të i këtij evenimenti që nga themelimi në 1989.

Finalja u diskutua më 8 janar, 1995 mes fituesve të Kampionatit dhe Kupës dhe u fitua nga KF Tirana.

Sezoni i kaluar: 1992. Sezoni i rradhës: 1998

8 janar 1995 KF Tirana 1-0 KS Teuta

Shih gjithashtu Redakto

Referime Redakto